На Єврофутболі-2016 у Франції тусувались заможні вінничани, не дуже забезпечені судді і відверто бідні чиновники середньої руки
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

На Єврофутболі-2016 у Франції тусувались заможні вінничани, не дуже забезпечені судді і відверто бідні чиновники середньої руки

Помітити серед 7 тисяч українських вболівальників на французьких стадіонах обличчя відомих земляків вдалось лише тепер, після фіналу. Бо, згідно з червневими фото із Франції, на «Євро» змогли купити квитки кілька впливових депутатів із Вінниці, громадські діячі, лікарі, голова суду та навіть керівник РДА із Літина!

 

На сайті Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина», яким опікується колишній голова обласної ради Сергій Татусяк, в Нормандії «засвітилась» компанія відомих у Вінниці та області людей.

 

Зокрема, на фоні старовинного замку за 180 кілометрів від Парижа серед французів були помічені «права рука» Сергія Пилиповича — екс-депутат обласної ради, а нині депутат від села Майдан Олексій Гаврилов, голова Адміністративного суду Вінницької області Віталій Кузьмишин, голова правління Вінницької облспоживспілки Василь Подолян, голова Літинської РДА Ярослав Чернега, донька і зять Сергія Татусяка — Тетяна та Олександр.

 

І якщо питань до бюджету поїздки на «Євро» вінницьких бізнесменів бути не може, бо кожен сам собі обирає маршрут... То чесні посадовці та держслужбовці за свої офіційні зарплати могли подивитись на «Євро» хіба що із домашнього дивану чи за столиком вінницького кафе. Адже мінімальний бюджет 10-денного перебування на футбольному чемпіонаті та квитки на 3 матчі збірної України у Франції туроператори оцінюють у 2 тисячі євро чи 55 тисяч гривень по курсу. Плюс візи, квитки на літак чи бензин для авто, оплата доріг у Франції, поліси страхування, сувеніри та екскурсії...

 

Тому французькі футбольні канікули-2016 – розвага явно недешева і не кожному вони по кишені... То за чий рахунок «Євро» по-вінницьки?

 

– Кожен їздив за власні кошти, але головною метою поїздки у Францію був все-таки не футбол. А офіційні зустрічі з сенатором їхнього парламенту, мерами і місцевими депутатами. Бо, як відомо, у Франції є різні бачення ситуації в Україні та санкцій проти Росії, — розповів голова ГО «Україна-Німеччина-Польща», депутат сільської ради села Майдана Олексій Гаврилов. — Щодо футболу. Можу сказати, що по цінах ця поїздка стартувала від 500-600 євро... А хто реально скільки витратив — то його особиста справа. А вже цього тижня наші друзі з Франції приїдуть до Вінниці в рамках відповідного візиту... Думаю, їх вкотре приємно здивують українські ціни та гостинність. Бо на «Євро», в першу чергу, здивували вболівальники Північної Ірландії, що були за Україну в матчі з Польщею.

 

А ось як пояснив свою поїздку до Франції держслужбовець із Літина.

 

– Так, я дійсно їздив на «Євро-2016». На той момент знаходився у відпустці. Їздив із трьома товаришами машиною, тому дорога вийшла дешевшою, — розповів голова Літинської РДА Ярослав Чернега. — Я відвідав матчі та вболівав за нашу збірну. Були ми у Франції 10 днів. Вистачило 500 євро. В середньому номер на двох коштує 25 євро. З 1 травня всім державним службовцям, згідно з новим Законом «Про державну службу», підвищили заробітну плату. Тому суми, яку я отримав, вистачило, щоб в економрежимі вболівати за нашу збірну. Йдеться про 16 тисяч гривень, в які входять заробітна плата, матеріальна допомога на оздоровлення та відпускні.

 

– На фото із Франції ви поряд із екс-головою облради Татусяком та суддею Кузьмишиним... Ви друзі?

 

– Я не знаю, хто такий Кузьмишин. У Франції була журналістка Юля Шипунова, з якою я працював раніше. Так сталось, що мене на вечерю запросили друзі з Нормандії. Із вищевказаними людьми я зустрівся там випадково.

 

– Це правда, що ви просили не знімати вас у цій компанії?

 

– Я не розумію, чому роздувають цю історію. Якби не хотів фотографуватись, то цього не робив би. Я ні від кого не ховаюсь й не бачу нічого такого поганого, що поїхав підтримати Україну.

 

— То яка зарплата у голови Літинської РДА?

 

– Це не таємниця. Згідно з новим законом, буду отримувати близько 10 тисяч гривень на місяць.

 

Про решту деталей цього турне вінничан до Європи розповів Сергій Татусяк.

 

– Кузьмишин і Чернега не були в складі нашої делегації... Вони знайшли нас уже у Франції. І кожен із них сам обирав собі маршрут, де і за скільки їм жити, — пояснив Сергій Пилипович. — Ми ж планували візит до друзів-французів ще за півроку і все замовляли наперед. Адже поєднати офіційні зустрічі та перегляд матчів збірної у фан-зоні чи на стадіоні — це чудово! На жаль, ми не дочекались жодного голу чи перемоги від збірної України. І це, перш за все, провина тренера.

 

Після Франції я із ріднею поїхав до Іспанії, де не був із 1991-го... І вона мене справді вразила, бо там все на 40% дешевше від французького при тій же якості. Колись це була селянська аграрна країна із поганими дорогами і відсутністю сервісу... Як тепер у нас! І на кожному кроці чути рідну мову, бо наші там працюють буквально скрізь. Тому працювати є над чим, і перемоги в Україну ще прийдуть.

Роман Ковальський, Вікторія Микитюк

 

Залишити коментар:

- Аноним

А ще там разом з дітьми засвітився новопризначений начальник облбюро судмедекспертизи Щеглов Олег Анатолійович