Наслідки вибухів на арсеналі ліквідують до 10 грудня
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Наслідки вибухів на арсеналі ліквідують до 10 грудня

Голову Калинівської райради Василя Поліщука знають як керівника-професіонала. Під час вибухів на арсеналі він з перших хвилин був на передовій.

 

Допомагав організувати евакуацію людей, відновлювати пошкоджені приміщення та добрим словом під­тримував земляків. Яка ситуація зараз та скільки вже зроблено у районі, Василь Кіндратович роз­повів нашому виданню.

 

– Я дуже переживав, аби осколки та гільзи не влучили у людей. Хоча були випадки, коли вони залітали у хати, і наслідки – жахливі... Під час вибухів на арсеналі всього евакуювали 30 тисяч населення району. Зранку 27 вересня у Калинівці ми організували гаряче харчування. Директор об'єд­нання ринків Володимир Іжевський відразу надав продукти на моє прохання, після того підключились інші волонтери та небайдужі. Один підприємець з Києва дав 300 кілограмів ковбаси. За три дні нагодували понад 3000 людей, серед яких правоохоронці, рятувальники, військові та цивільні. І це ще раз підтвердило, що люди у нас згуртовані та милосердні. Особливо хочу подякувати волонтерам і привітати їх зі святом.

 

– У цій ситуації влада спрацювала нормально?

 

– З моїм досвідом при цих умовах спрацювали на оцінку «добре». І по евакуації людей, і по організації харчування. Також спрацювали в перші півтора тижня по соціальних об’єктах. Всіх їх запустили до роботи — лікарню, музичну школу, школи у Павлівці, Грушківцях, один корпус у Мізякові, Водоканал та ПТУ в Гущинцях. По забезпеченню шифером – це 16000 листків. Більше 10000 ми взяли у будівельному гіпермаркеті за мінімальними цінами з відстрочкою платежу на місяць, також купували на підприємстві у Вінниці та паливному складі. Коштами допомагали благодійники, народний депутат Микола Юрчишин, мої друзі. 300 кубів лісу безкоштовно нам надали лісівники. Також було придбано цвяхи, плівку, будівельні матеріали, інструмент, продукти харчування, багатьом допомогли понакривати хати ремонтні бригади. Придбано будинок родині Ковальчуків у Пав­лівці.

 

А ось голова Калинівської РДА Володимир Гаврилюк, який опікується ліквідацією збит­ків від вибухів на арсеналі, додав:

 

– Всього постраждало 1153 будинки. У 90% вилетіли вікна. Є приблизно 80 будинків, які ще потребують ремонту. Лю­ди самі працюють на ліквідацію, і ми їм допомагаємо матеріалами. Ми їм відшкодували 1 млн 130 гривень. Але було дуже багато пошкоджень, особливо ста­рі хати, побудовані 60-70 років тому. У нас є вісім будинків, які вже не підлягають ремонту. Технічні звіти по 5 із них роблять у Києві. Дві найбільші проблеми — це вікна та дахи. Загалом у районі встановлено дві третини вікон від загальної потреби. Думаю, що до 10 грудня, а, може, ще раніше, ми закриємо питання на 90%.

 

Зазначу, що проблем із коштами нема, але всі проплати по будматеріалах та інших витратах затверджуються у столиці. Тому це забирає певний час.

 

Будемо звітувати, коли виконаємо всі основні роботи.

 

 

Вікторія Микитюк

Залишити коментар:
Нет комментариев