«Не хочемо у Чернівецьку область», – кажуть у Жвані
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

«Не хочемо у Чернівецьку область», – кажуть у Жвані

Неабиякий резонанс серед читачів викликала стаття «Жителі Жвана хочуть приєднатись до Чернівецької області...», яка була опублікована 8 червня 2016 року. До редакції звернувся депутат Жванської сільської ради Василь Гнатюк.

 

– Ніхто в нас не хоче приєднуватися до Новодністровська. А чому в цьому зацікавлена голова сільради? Мабуть, тому, що в неї у Новодністровську все майно. У секретаря теж свої інтереси. Вони хотіли підбурити людей, але нічого не вийшло. Вважаю, що це справжній сепаратизм! Її викликав голова районної ради, бесідував. Проти неї відкрите кримінальне провадження, бо після сесії вона побила мене, та ще й в присутності поліцейського. Мені образливо, що великі гроші з Новодністровська за оренду землі села до бюджету не потрапляють.

 

Проте сільський голова Жвана Людмила Марецька запевнила, що ніякого звернення ні в усній, ні в письмовій формі щодо приєднання до Новодністровської об'єднаної громади Чернівецької області не було.

 

– Дійсно, телефоном секретар Новодністровської міської ради Наталія Кримняк запропонувала обговорити питання в громаді, вивчити думку людей, адже Жван — придністровське село. На наших землях знаходяться певні об'єкти Новодністровської ГЕС, та й дійсно відстань до Новодністровська ближча, ніж до Мурованих Курилівців. Висловлена пропозиція Новодністровської міської ради не знайшла підтримки у жителів Жванської територіальної громади, про що в травні 2016 року в усній формі, в телефонному режимі було повідомлено секретаря Новодністровської міської ради. Жванська сільська рада не зверталась до Кабінету міністрів щодо необхідності зміни меж областей. Ніяких офіційних письмових дій, звернень, рішень, ні з боку Жванської сільської ради, ні з боку Новодністровської міської ради щодо об'єднання територіальних громад не було.

 

Голова Мурованокуриловецької райради Сергій Ладан підтвердив, що прецедент з намірами змінити кордони Чернівецької області справді був.

 

– Але на це ніхто не погодився, — розповідає Сергій Ладан. — Не було ніяких зборів чи хоча б обговорення. А кримінальне провадження справді було відкрите. Бо Василь Гнатюк після сесії поводився зовсім негідно. Марецька дала йому ляпаса. Обурений чоловік побіг побої знімати, написав заяву до поліції. Але ні свідків цього інциденту, ні якихось доказів немає, тому звинувачувати сільського голову в криміналі безпідставно. Село її підтримує, але тільки Гнатюка не влаштовує.

Віра Малафей, Ілона Вальтер  

Залишити коментар:

- Аноним

Ніхто ніяких обговорювань не проводив. Вирішується це в кабінетах і ніяк не за участю громади. Не проводилось ніяких зборів, ніхто нікому не розяснював переваги чи недоліки. А навіщо? Якщо і взяти ту ж оплату оренди землі села, то там все налагоджено уже і ті хто керують цими потоками, навряд чи хочуть ломати побудовану схему перетікання грошей. А в результаті: в селі ні доріг ні соціальних проектів, ні розвитку іфраструктури. Єдине, що стабільно - зарплата у немаленькому колективі сільської ради.