Пекельна котельня: чому жителі Козятина дихають сажею?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Пекельна котельня: чому жителі Козятина дихають сажею?

Вже кілька тижнів жителі Козятина страждають від сажі та кіптяви, яка буквально засипає місто. А все, за їхніми словами, через роботу місцевої котельні. Працює вона на щепі та лушпинні соняшнику.

 

Директор підприємства, що опікується котельнею, запевняє: паливо екологічно чисте. Але місцеві із цим не погоджуються.

 

– До цієї котельні підключені кілька житлових багатоповерхових будинків, дитячих садків, школа, лікарня, — розповідають обурені жителі Козятина. — Відомо, що вона призначена для роботи на газі. Однак Козятин від нього відмовився, тож котельня працює на твердому паливі. Але переобладнати її для цього не змогли – не вистачило грошей. Висота труби, що виводить продукти горіння з пічки, не вища за п’ятиповерховий будинок. А, отже, все, що виходить з тієї труби, потрапляє до житлових приміщень. Нині ми всі – кандидати на захворювання органів дихання. Навіть не можемо вивішати випраний одяг у дворі, бо він одразу стане брудним.

 

У Козятинській міській раді про ситуацію знають. Дійсно труба котельні на 12 м нижча норми. Її потрібно збільшити, обладнати технологічними засобами, які осад будуть забирати. Над цим вже працюють.

 

– На позачерговій сесії 31 жовтня 15 міських обранців виявили бажання в екстреному режимі заслухати звіт мого заступника – начальника управлін­ня ЖКГ Євгена Малащука — про опалювальний сезон 2016-2017 років щодо контролю якості пального та вимірів викидів в повітря, — каже міський голова Козятина Олександр Пузир. — Було прийнято рішення створити тимчасову контрольну комісію міської ради з питання опалювального сезону. Вона проведе в 10-денний термін інвентаризацію викидів забруднюючих речовин. Вимагатиме встановлення в місячний термін золоутримувачів на усіх джерелах викидів, визнання незадовільним стан опалювального сезону 2016-2017 років. Також маємо передбачити в бюджеті на 2018 рік кошти для переходу на модульні котельні на газу.

 

У Гайсині завод Президента труїть людей?

 

Схожа ситуація і в Гайсині. До редакції телефонують місцеві жителі та скаржаться на роботу цукрового заводу, який приписують Петру Порошенку. За словами людей, із труби вилітають клуби чорного диму, людям важко дихати. Гайсинчани у соцмережах викладають світлини на підтвердження своїх слів.

 

– Навіть у Куні неможливо вивісити одяг надворі сушитися, бо все чорне та смердить. У моєї дружини-вчительки алергія, то для неї щодня пройти біля заводу до школи — каторга. Ще два роки тому нам розповідали, що є проект на встановлення фільтрів, які збиратимуть пилюку і сажу, — обурюється місцевий Петро. — Ціна питання — близько десяти мільйонів гривень. Але, знову-таки, керівництво заводу економить на простих людях та їхньому здоров'ї.

 

Втомившись від безкарності керівників заводу, гайсинчани готуються перекривати дороги й стоятимуть до тих пір, поки їх не почують. А міський голова Гайсина Анатолій Гук повідомив нашому журналісту, що як тільки вийде із відпустки, на сесії міської ради також підніме дане питання. Адже проблема дійсно є.

 

Ми намагались зв'язатись із представниками цукрового заводу, але в приймальні повідомили, що їх немає на робочому місці. Тому, користуючись Законом «Про інформацію», готові вислухати їхню точку зору.

 

 

 

Вікторія Микитюк

Залишити коментар:
Нет комментариев