Президент Аграрного університету прокоментував пікет студентами облради та землю для АТОвців в Агрономічному
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Президент Аграрного університету прокоментував пікет студентами облради та землю для АТОвців в Агрономічному

Екс-народний депутат України, а нині Президент Вінницького Національного Аграрного університету, Григорій Калетнік після резонансного пікету сесії обласної ради 18 квітня студентами його вузу та селянами з Агрономічного оприлюднив свою позицію.

 

- Чого вимагали студенти і що це дало?

 

- Студенти від обласної ради нічого не вимагали... Вони вийшли показати свою єдність та заявити, що Закон в Україні один для всіх! І якщо в сільраді Агрономічного відбувається беззаконня та юридичний нігілізм, то це треба припинити. Так само як і спекуляції на тему земля для АТОвців, по якій всі питання між університетом, Міністерством освіти та міськрадою Вінниці вже вирішене по 1000 ділянок для ветеранів війни. 

 

- І все ж, проти студентів виступали селяни, які вимагають віддати їм зароблену землю?

 

- Ще раз повторю — це земля не студентів і не Калетніка, а державна! І не може просто так сільська рада взяти і почати розпоряджатись державною землею. Бо по-перше, 4 роки тому університет отримав від Кабміну право власності на ці дослідні гектари і тут насправді відбуваються унікальні дослідження, фермерські роботи, вивчення рівню врожайності та необхідних для обробітку землі людських ресурсів. Але коли почались ці наїзди “тітушок” та людей “на чорних джипах”, нам довелось забрати із дослідного поля трактор і в той день пропали 10 тон “прокропленого” сортового ячменю на 100 тисяч гривень... Хто відшкодує ці збитки?

А із людською думкою в Агрономічному відбувається відверта маніпуляція, якій пора покласти край... Адже ні для кого не секрет, що за так званим розподілом університетської землі стоять всім відомі “парикмахери”, які пообіцяли своїм підручним по 2-3 ділянки на “своїх” приведених людей. Тому через цю акцію протесту студентів під обласною радою колектив університету звернувся до обласної та центральної влади із вимогою звернути увагу на беззаконня з боку голови та депутатів сільради Агрономічного. Бо вони посилаються на Закон про “Місцеве самоврядування”... Але я стільки років працював над законотворенням і стількома юридичними нормами, що можу як фаховий юрист стверджувати : “Сільрада може розпоряджатись згідно Закону землями запасу... Але не державною землею, яка по Закону знаходиться в користуванні університету для наукових і дослідних цілей. Крапка.” 

 

- Що буде із ділянками для АТОвців? 

 

- Я вже сказав, це питання вирішене в 2 етапи. Спершу університет відмовився від 1 га землі на користь ветеранів війни. А в лютому цього року із керівництвом Вінниці ми погодили виділення ще 1000 ділянок для учасників АТО із обласного центру і все офіційно та юридично оформлено. Тому насправді ситуація є такою, як я вам її прокоментував. І хоче чи не хоче голова сільради Агрономічного із депутатами перекроїти ці гектари, але Закон і право на стороні університету, студентів та Міністерства освіти.

Роман Ковальський

Залишити коментар:
Нет комментариев