«Прийшли з Росії неадеквати і тренуються на нас», - розповідають поранені, котрих привезли до Вінницького військового госпіталю
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

«Прийшли з Росії неадеквати і тренуються на нас», - розповідають поранені, котрих привезли до Вінницького військового госпіталю

Минулого тижня до Вінницького військового госпіталю з Дніпра привезли дев’ятьох поранених бійців. Журналісти поцікавилися їхнім здоров’ям.

 

Виконуючий обов’язки начальника Військово-медичного центру полковник медичної служби Сергій Стецюра відразу ж доповів: «Поранених доставили до Вінниці аеромедичною службою. Четверо з них лежачі. Нині наші лікарі проводять їхнє дообстеження, заплановані оперативні втручання. Те, що до нас привозять поранених, свідчить, що війна ще не завершена. Єдине, що втішає — поранених стало менше, ніж було спочатку».

 

У відділенні хірургічного профілю лікується 12 військовослужбовців. Дехто з бійців на камеру спілкуватися не побажав. Вони вже не один рік в АТО, і їм туди ще повертатися. З багатьма працюють психологи, бо жити у постійному стресі для людини річ вбивча.

 

- Аеромедичною службою до Вінниці доставили 23-річного бійця Ігоря, військовослужбовця 93-ї механізованої бригади. В нього поранення ноги — повторний перелом надколінника, - розповідає про своїх підопічних майор медичної служби Артем Шамін.

 

Сам травмований про історію свого поранення розповідає небагато.

 

– Служу майстром ремонтного відділення роти АТ ремонтно-відновлювального батальйону 93-ї механізованої бригади у Сєверодонецьку, а травму отримав у ДТП. Повертався зі штабу, зупинився на світлофорі, а в моє авто в’їхав лисичанський депутат. Сталося це ще у грудні 2016 року, але розслідування триває і досі. Все ніяк винного знайти не можуть.

 

Його сусід по палаті - старший сержант, водій кулеметного взводу Сергій Грищенко каже: “Ногу зламав тоді, коли переїжджав з однієї позиції на іншу. Саме тоді почався обстріл. Я з’їхав у кювет, машина перекинулася, і... В АТО вже три роки, з самого початку. Сам родом з Кіровоградщини, з Гайворона. Не звільнився, бо відчував у собі сили і бажання поборотися за Україну”.

 

У сусідній палаті ще один поранений — киянин Юрій, з тіла котрого лікарі дістали безліч осколків. Про свої поранення говорить філософськи: “Це ж війна. Там кожен день щось стається. Прийшли з Росії неадеквати і тренуються на нас...”

 

Вже згодом, у коридорі, Сергій Стецюра поділиться емоціями: “Вважаю, що гроші в першу чергу потрібні цим хлопцям, котрі не пускають війну до нас додому, а не депутатам та міністрам...”

 

 

Тетяна Кондратьєва

Залишити коментар:
Нет комментариев