Про загадкове викрадення речей Митрополита Володимира бандою, якою керував священик, ми запитали найближчих родичів Блаженнішого із Вінниці
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Про загадкове викрадення речей Митрополита Володимира бандою, якою керував священик, ми запитали найближчих родичів Блаженнішого із Вінниці

Могли продати на чорному ринку безцінну панагію його духовного наставника.

 

На свято Благовіщення правоохоронцям Києва вдалося затримати колишнього протоієрея, який хотів продати за півмільйона доларів старовинні панагії, хрести і старовинні ікони, які належали покійному Блаженнішому Митрополиту Володимиру. Крадіжка сталася рік тому навесні, але інформація залишилася нерозголошеною. І ось днями все піддалось розголосу і викликало масове обурення.

 

Тепер відомо, що викрадено з будинку колишнього особистого секретаря Митрополита Олександра Драбинка 21 панагію, які носив Митрополит Володимир. Грабіж здійснили 4 дужих озброєних чоловіків у масках, котрі розбили вікно, увірвалися в будинок і винесли два сейфи, де знаходилося церковне начиння. Затриманий колишній священик, швидше за все, тільки шукав вигідного місця збуту, розраховуючи, що речі, які колись належали відомій людині, можуть дати великі прибутки. Посередник почав шукати на ринку антикваріату покупців на раритети, й інформація дійшла до правоохоронців.

 

І хоч вартість викрадених речей оцінюють на суму більше 15 мільйонів, але там були безцінні предмети, бо належали відомим людям Церкви та духовним знаменитостям...

 

– Нас шокувала звістка про крадіжку особистих речей Митрополита Володимира, — каже найближча родина Блаженнішого із Вінниці — рідний племінник Олексій Сабодан та його дружина Людмила. — Якщо справді викрадено колекцію панагій, то їх у Блаженнішого було багато, зокрема високохудожньої ювелірної роботи, які подарували східні патріархи, поважаючи Митрополита як Предстоятеля УПЦ. Викраденою могла бути й недорога за вартістю, зате безцінна з історичної точки зору панагія духовного наставника Владики — митрополита Бориса з Одеси. Блаженніший дуже хотів мати цю панагію, а коли отримав, то дорожив нею як особливою святинею. Ми постійно спілкувалися з Владикою і нашим рідним дядьком, були йому за рідних дітей (він, як відомо, монах і своїх не мав – авт.), Їздили на всі його свята, традиційно родиною збиралися перед Новим роком. Тепер кожного разу, буваючи у Києві, приходимо до нього на могилку, завжди приїздимо у пам’ятні дні Владики – день ангела, день народження та преставлення Господу.

 

Церковники кажуть, що у викраденій колекції могла бути й панагія останнього намісника Києво-Печерської лаври перед її закриттям у 1960-х роках. Хоча не знають, яким чином колекція могла пропасти з лаври.

 

Керівник інформаційно-просвітницького центру УПЦ єпископ Ірпінський Климент каже, що цінності Митрополита Володимира зникли із лаври одразу після його смерті, і в Митрополії не залишилося практично нічого, і ніхто не знав, де речі могли зберігатися.

 

На щастя, Господь не допустив, щоб великі святині продали на чорному ринку, були переплавлені у сережки чи інші мирські прикраси. В Київській Митрополії переконані, що всі цінності Митрополита Володимира повинні повернутися назад Церкві, якій усе своє життя віддав Блаженніший Володимир. Цього року 5 липня виповнюється 3 роки його світлої пам’яті.

 

А крадію, колишньому священику, загрожує до 12 років позбавлення волі. На даний час він під домашнім арештом. Правоохоронці шукають його спільників.

 

 

 

Ольга Вільчинська

Залишити коментар:
Нет комментариев