Сесію проти драконівських тарифів за газ зініціювали фракції « Батьківщина», РП, УКРОП, Аграрна партія у Вінницькій облраді
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Сесію проти драконівських тарифів за газ зініціювали фракції « Батьківщина», РП, УКРОП, Аграрна партія у Вінницькій облраді

Коли БПП проголосував проти звернення – ці фракції заявили про небажання голосувати за інші питання. Назрівав бунт. Але після оголошеної перерви знайшли компроміс: створили групу із вивчення питання щодо захоплення облгазами труб, які прокладались за кошти людей.

 

Позачергова 18 сесія обласної ради вже традиційно відбувалася з емоціями, пікетами, мегафонами і взаємними звинуваченнями. Поки під облрадою з'ясовували стосунки студенти аграрного університету та селяни з Агрономічного, сперечаючись, кому має належати земля, депутати зійшлися віч-на-віч у вирішенні першого питання порядку денного. Власне, це питання, котре зініціювала група депутатів чотирьох фракцій: «Батьківщини», Аграріїв Вінниччини, Радикальної партії та УКРОП, і стало приводом скликання позачергової сесії. 35 депутатів підготували звернення до Президента, Кабміну та Національної комісії, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Генпрокуратури та інших поважних інстанцій, з проханням скасувати рішення НКРЕКП, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання, переглянути тарифну політику та кадри, які її визначають.

 

Попри незрозумілі репліки депутата облради від Опоблоку Тетяни Антонець, інших депутатів від БПП, що це політичне питання, депутати стояли на своєму:

 

– Тарифна політика, постійне збільшення вартості газу, інших комунпослуг, неконтрольоване визначення ціни, олігархічні схеми, закладені у вартість для населення, та отримання надприбутків на власному народі — можуть призвести до нових революцій, демонструють соціальну несправедливість і викликають збурення у людей, — наголошували депутати.

 

– Яке ж це політичне питання? — запитували в емоціях депутати у колег, які по чиїйсь команді зверху голосували проти. Жанна Дмитренко в емоціях підкреслила: «Ми ще за те не заплатили, що ходимо по цій землі!»

 

– Згадайте, хто платив у селах за те, щоб підвести той газ до кожної хати! А потім ці мережі без жодної копійки передали облгазу. А тепер що — знову ми маємо платити? Невже це не нахабство вищої міри? — обурювався депутат Дмитро Рижмань. — Якщо це питання не буде розглядатися, то Аграрна партія встає і виходить із залу! Треба людям казати правду.

 

Тетяна Редько запропонувала переголосувати за це важливе питання порядку денного:

 

«Немає в цьому залі жодного, кого б влаштовували такі тарифи на газ. Ми дожилися до того, що люди вже менше бояться війни, аніж того, що будуть зростати тарифи на комунпослуги. Може, ми забули, що, згідно зі ст. 14-15 Конституції, надра в цій країні належать народу?!

 

– Ми мали б зробити повну інвентаризацію газових мереж, встановити їхніх власників і зробити так, щоб прибутки отримували не хтось там, а бюджет. Поки не працює ця постанова НКРЕ, у нас є час серйозно вивчити, які газові мережі державні, які комунальні, і вже на планову сесію на кінець червня вийдемо з серйозною заявою, — намагався вгамувати пристрасті голова обласної ради Анатолій Олійник.

 

– Це звернення політичне і потребує доопрацювання, щоб потім запропонувати на рівні держави механізм щодо експлуатації газових мереж. А так ми влаштовуємо шоу, а не робимо те, для чого люди нас сюди обрали, тому ми й голосували проти, — пояснив пізніше дії переважної більшості депутатів від БПП голова цієї фракції Олександр Крученюк.

 

– Зустрівши загальне невдоволення, влада призупинила дію скандальної постанови, — розповів голова бюджетної комісії депутат Геннадій Мазур. — Але у будь-який момент вона може повернутися до неї. Наше завдання — дбати про матеріальний рівень наших людей, а не про введення якоїсь абонплати.

 

Після того як єдності депутатів не вдалося досягнути і з другого разу, під крики балкону «Ганьба» депутати пішли на перерву, вести переговори у фракціях. Тільки з третьої спроби 49 голосами «за» позачергова сесія прийняла звернення про скасування рішення НКРЕКП стосовно скандальної абонплати, перегляду тарифів, здійснення контролю за комісією та звільнення її членів і продовжила роботу. Були прийняті важливі рішення по землі для того, щоб ввести в експлуатацію довгобуд – хірургічний центр у «Пироговці» та виділення коштів для ремонту доріг «Автодором» у Вінницькій області. В «Різному» виступили пікетувальники сесії - представники села Агрономічного та студенти аграрного університету – стосовно конфлікту із сотнями соток землі, яка зараз орендується університетом для дослідних ділянок. Їх їм виділив у користування Кабмін.

 

Представники університету переконували, що вони готові віддати ці землі атовцям й представникам громади, але не під хитрі схеми привласнення «для нужних людей»… А представники громади Агрономічного вважають, що це їхня земля і всю її потрібно приватизувати для власних потреб жителів села, в тому числі і атовців та будівництва на 40-га студмістечка Донецького університету. А частина конфліктуючих переконана, що в Агрономічному після цього всім заправлятимуть «донецькі», бо при виборах голови та депутатів у них буде переважна більшість голосів…. Для вивчення цього конфлікту депутати створили комісію, щоб вникнути в ситуацію й прийняти справедливе рішення.

 

 

 

Тетяна Кондратьєва

Залишити коментар:
Нет комментариев