Собору в Бару 260 років
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Собору в Бару 260 років

Тут є ікона св. Миколая від засновниці міста принцеси Бони з Італії.

 

Успенський кафедральний собор у Бару збудований 1755 року на місці Троїцької церкви, яка згоріла. Головна святиня — чудотворний образ святого Миколая, перенесений сюди з найстарішої церкви містечка — Миколаївської. Цю ікону привезла на Вінниччину у 16 столітті засновниця міста Бара принцеса Бона Сфорца з рідного італійського Барі, де зберігаються мощі святителя Миколая.

 

Ще одна дуже велика святиня Успенського собору — ікона Божої Матері Барської.

 

Від цієї ікони зцілився смертельно хворий настоятель церкви та кілька робітників, які будували храм, а також Божа Мати двічі врятувала храм від пожежі.

 

У радянські часи собор закрили на ремонт. Він дивом зберігся. У 1975 році навіть провели його реставрацію. Тож давні унікальні фрески та образи можна побачити і зараз.

 

Цього року вперше 11-13 жовтня у Бару з нагоди ювілею собору відбудеться І Всеукраїнська науково-практична краєзнавчо-богословська конференція «Духовні скарбниці Поділля».

 

– У роботі конференції візьмуть участь провідні науковці українських та закордонних духовних та світських вищих навчальних закладів, відомі краєзнавці, богослови та педагоги, представники духовенства, працівники музеїв та закладів культури, — повідомляють у прес-службі Барського благочиння.

 

З нагоди ювілею собору у Бару будуть проведені виставки та презентації краєзнавчої, історичної та духовної літератури науковців і богословів з різних регіонів України.

 

 

Ольга Вільчинська

Залишити коментар:
Нет комментариев