Троє вінницьких суддів перемогли у конкурсі і пройшли до Верховного суду України
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Троє вінницьких суддів перемогли у конкурсі і пройшли до Верховного суду України

Кілька днів тому Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення 113 суддів Верховного суду України. Великий конкурсний марафон обрання 120 суддів оновленого Верховного суду добіг до логічного завершення.

 

З 17 вінницьких суддів, котрі вирішили позмагатися за право вершити правосуддя у Верховному суді, до фінішу добралися тільки троє. Вони вже прийняли присягу і відтепер суддями Верховного Суду стали такі вінничани:

 

– у Касаційному адміністративному суді – Олег Білоус (суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду);

– у Касаційному господарському суді – Володимир Білоус (суддя Господарського суду Вінницької області);

- у Касаційному кримінальному суді – Наталія Білик (суддя Літинського районного суду Вінницької області).

 

Загалом документи подали 846 охочих зі всієї України. Допустили до конкурсу лише 653. Вимоги прості: бути гарним знавцем правосуддя, мати великий стаж в юриспруденції і бездоганну репутацію. Вже наприкінці липня Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила списки 120 переможців конкурсу на посади до нового Верховного суду. Але виявилося, що зі 120 відібраних кандидатів до чотирьох касаційних судів у складі Верховного суду тільки 25 є кандидатами поза судової системи: науковці або адвокати. 30 мають негативний висновок Громадської ради доброчесності. Найбільше таких потраплять до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного: 9 з 30 кандидатів, рекомендованих комісією. Але слід зважити на те, що саме в цьому суді ухвалюватимуться фінальні рішення у справах, де українці оскаржуватимуть рішення, дії чи бездіяльність всіх інститутів влади.

 

І поки 113 суддів вже складали присягу, Верховна рада правосуддя взялася за перевірку матеріалів семи кандидатів. У них виявилися нерозглянуті дисциплінарні провадження; наявність дисциплінарних скарг, які потребують перевірки, та інші суперечливі моменти.

 

Нові судді отримуватимуть по 200 тисяч гривень щомісяця. Це має відбити їм охоту брати хабарі. А ще на новообраний склад Верховного суду покладається багато надій та сподівань. Бо він вперше був сформований на основі конкурсу, безпрецедентно відкритого, унікального, прозорого, з високим рівнем конкуренції, який проходив під дуже пильним наглядом громадськості, з прискіпливою перевіркою кандидатів всіма антикорупційними органами.

 

 

 


Тетяна Кондратьєва

Залишити коментар:
Нет комментариев