Українців заганяють у комунальне кріпацтво, - заявив у Вінниці екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Українців заганяють у комунальне кріпацтво, - заявив у Вінниці екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко

Встановлені урядом ціни комунальних послуг все більше віддаляються від зарплат українців. Вже з літа вдвічі зросте вартість електроенергії та тепла. Людям не пояснили потребу в черговому здорожчанні цін та звідки брати ці фантастичні суми на оплату рахунків.

 

10 червня Вінницька обласна організація ВО «Батьківщина» організувала зустріч вінничан та місцевих депутатів з одним із кращих експертів в галузі тарифів – екс-міністром ЖКГ Олексієм Кучеренком.

 

- Я та лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко були на засіданні Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Людина, яка очолювала це дійство, немає навіть не має відповідної освіти, і просто оголосила про підняття цін. А 50 громадських організацій від імені народу підтримали підвищення. Тобто за рахунок кишенькових організацій, що живуть на державні гранти зімітували всенародну підтримку цій реформі, - розповів колишній міністр. - Ми згодні з тим, що рано чи пізно доведеться вводити економічно обґрунтовані тарифи, але спочатку людям потрібні нормальні зарплати та пенсії, бо переважна більшість українців не мають чим платити. Потрібно також знати реальні обсяги газу власного видобутку, його собівартість і скільки на ньому заробляють Нафтогаз, облгази та теплокомуненерго. Тільки тоді можна буде відшукати компроміс між платоспроможністю населення та тим, що планують заробити ці хлопці. За таку позицію нас назвали популістами.

 

За словами Олексія Кучеренка, чинний прем’єр-міністр Володимир Гройсман для обрахунку нової ціни просто взяв показники німецької біржі. Тобто європейська ціна при українських зарплатах.

 

- Вони кажуть, що дадуть субсидії всім, хто не зможе платити. Але таких у нас відсотків 60%. Ці десятки мільярдів, які беруться з ваших податків, замість того, щоб йти на розвиток, підтримують захмарні тарифи та осідають в кишенях монополістів, - зазначив експерт.

 

На зустрічі вінничани запитували і про створення ОСББ.

 

- Це закріпачення людей. Їм дають вибір, або ви організовуєте ОСББ, або ваш будинок віддають в розпорядження приватній компанії. Це будуть аналоги створенням ТОВ «ЖЕО», яке тільки дере колосальні суми, нічого не робить і на них нема ніякої управи. Бо без грамотно складеного паперового звернення, вони можуть ігнорувати усі ваші скарги. А тепер цю «реформу» хочуть провести по всій країні, щоб скинути з балансу застарілий житловий фонд, - відповів Кучеренко.

Залишити коментар:

- Аноним

Пыдтримую