Війна за паї селян розгорнулася у Фронтівці
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Війна за паї селян розгорнулася у Фронтівці

Двоє інвесторів з Черкащини влаштували справжнє полювання за паями мешканців Фронтівки Оратівського району.

Біля сільського магазину зібрався гурт фронтівчан. Непокояться вони за свою землю, яка може опинитися в нечистих на руку людей.

– Три місяці тому ми випадково дізналися, що наші паї відтепер орендує зовсім інше сільськогосподарське підприємство з Черкаської області. Наша односельчанка переоформлювала спадщину, а їй у «Відродженні» заявили, що наша земля вже не в них. Нас 21 чоловік. Незабаром строк договору оренди у старого інвестора «Відродження» з Дашева Іллінецького району спливає, тож ми вирішили укласти нові договори з фір­мою «ЛатАгроІнвест», котра зареєстрована у Монастирищі Черкаської області. Аж тут раптом з'явилося сільгосппідприємство «Юлія» з Шабастівки! — розповідає Світлана Покотинська. — Наші паї опинилися там. На якій підставі — ніхто не признається. У списках ми знайшли навіть людину, яка померла. Ми нічого не підписували, наші підписи підробили.

– Нас поставили перед фактом, що паї вже у Шабастівці. А «ЛатАгроІнвест» нам заплатив гроші — 16 тисяч гривень. Коли це раптом приїхав директор з Шабастівки і заявив: «Ми вас купили. Все продається і все купується, тому ми купили паї у «Відродження», котре раніше їх обробляло». Але ми нічого нікому не продавали! - каже Віра Харчук.

– 12 жовтня завершується договір оренди мого паю, — пояснює Петро Кулак. — Нещодавно приїжджав до нас директор «Юлії» Віктор Рикун. І сказав, що наші землі все одно будуть у нього. А раптом ми захочемо обробляти свої паї власними силами? Голова села все знає і, мабуть, дуже зацікавлена, бо чомусь активно агітувала людей укладати договори з Шабастівкою. Зверталися ми до поліції. Написали заяви, але вже півтора місяця ні слуху ні духу. Нам порадили брати вила і розбиратися самим.

Виявилося, що договори з нами укладені ще 2 лютого. Питаю цього Рикуна: ви наші поля засіяли? Він відповів, що ні. Тепер ми будемо звертатися до «Відродження», щоб розрахувалися з нами за паї. А «Відродження» має повне право сказати, що грошей нам не дасть, бо наші договори у Шабастівці! А там відхрестяться, скажуть — ми нічого не сіяли! І що тепер нам робити?

Голова села Марія Онищук розповіла, що ситуація з подвійною реєстрацією ось-ось має вирішитися.

– Хтось один має вступитися. Наскільки я чула — все з'ясували вже. «Юлія» має видати цим людям додаткові угоди та витяги. «Лат­АгроІнвест» сказав, що цього їм буде достатньо, щоб оформити договори оренди. В такому разі конфлікт вичерпаний. Насильно людей заганяти в «Юлію» ніхто не має права. Так само, як і продавати землю без відома людини. Подвійної реєстрації не може бути. Державний держєстратор з Липовця сказала, що перереєстровували землю за старими договорами. Але де вони могли їх взяти? Це дуже добре, що в людей ще не завершилися терміни договору оренди. Паї офіційно ще орендує «Відродження». І орендну плату має віддавати старий інвестор.

Віктор Рикун, керівник сільськогосподарського під­приємства «Юлія», переконаний: люди «повелися» на великі гроші, котрі їм запропонував кон­курент, і тепер займаються вимаганням.

– З тих людей, котрі оголошують про подвійну реєстрацію, вже 14 готові укладати угоди з нами, — коментує він конфлікт. — У Фронтівці 56 па­йовиків, котрі не кажуть нічого про подвійну ре­єстрацію, не купилися на винагороду. А є інші, котрим запропонували набагато більше. Люди насправді підписували договори особисто. Для чого вони тепер говорять неправду? Просто прийшла інша сторона і вирішила купити їх великими виплатами. Вихід був один — сказати, що вони ніколи не підписували тих угод. Ми видали всім, хто сумнівається, угоду про те що наше господарство не заперечує, щоб договір оренди був розірваний. Але жоден з цих людей на це не пішов.

Гадаю, чекають, що я виплачу більше грошей, ніж мої конкуренти? Це не що інше, як вимагання! З багатьма людьми ми знайшли спільну мову, про все домовилися. Незадоволеними залишилися тільки замовники скандалу. Мені навіть погрожували, спалили трактор, котрий коштує 50 тисяч євро, присилали бойовиків...

 

 

Тетяна Кондратьєва

Залишити коментар:

- Аноним

Дуже актуальна стаття. На жаль, через таких ділків, як ФГ "Юлія" та державний реєстратор з м. Липовець наші суди завалені позовами щодо подвійної реєстрації договорів оренди землі с/г призначення. Проте я вважаю, що кореспондент не повністю розкрила суть проблеми, яка виникла у Фронтівці: 1. Чому не були отримані коментарі представників "Відродження", яким чином вони могли продати землю ФГ "Юлія"? 2. Чому представник ФГ "Юлія" на початку травня 2017 року в присутності майже 30 власників землі говорив, що вони найняли людину, яка мала підписувати договори оренди із селянами, заплатили їй за це гроші, але як виявилося, ФГ "Юлію" підставили, оскільки вияснилося, що люди ніяких договорів не підписували, і обіцяв на протязі двох тижнів скасувати державну реєстрацію цих договорів? А тепер директор "Юлії" Рикун стверджує, що у них все гарно і правильно. 3. Як до ФГ "Юлія" потрапили особисті дані власників земельних та копії документів: паспортів, кодів та державних актів? 4. Яким чином в січні 2017 року уклала договір оренди людина, яка померла у 2016 році? 5. Я реєстратор з м. Липовець реєстрував договора оренди землі, не перевіривши наявність договорів оренди, які були зареєстровані з "Відродженням" у 2012 році? Сподіваюсь, що на ці та інші питання зможуть дати відповідь правоохоронні органи та суд.

- Аноним

СФГ "Юлія", в особі Віктора Рикуна, підкупила місцевих "говорунів-ораторів" в с.Фронтівка, які почали вводити в оману інших пайовиків, розповідями, що начебто Відродження продало їх паї "Юлії". Сам же Рикун В., знову ж таки шляхом підкупу, заволодів особистими даними про пайовиків, це ксерокопії паспотрів, ідентифікаційних номерів та документа на право власності на пай. Далі усе просто, - роздрукував липові договори, підробив підписи, поїхав до Липовецького реєстратора "задобрив" і його (100 чи 200грн.за договір), який і вніс в реєстр, завідомо знаючи, що справжні договора з Відродженням ще діють, так як це видно у реєстрі, поверх існуючих....ось і все. Тепер залишилось оббрехати Відродження, ввести людей в оману і переманити на свій бік прикарманивши паї... На даний момент по даному факту, за ініціативи представників Відродження, після звернення до прокуратури та поліції, Оратівським відділком поліції було відкрито кримінальне провадження по якому проводиться перевірка.