Вийшла заміж відома майданівка Олена Васількова
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Вийшла заміж відома майданівка Олена Васількова

Днями вийшла заміж Олена Васількова. Відома майданівка, яка лягла під колеса машини «Беркута», коли арештовували майданівця з позивним Дивний, разом із іншою соратницею Марією Вітер, пізніше легендарною добробатівкою батальйону «Донбас».

 

Майданівці все життя пам’ятатимуть той тривожний ранок. Серед протестуючих молодих людей було багато студентів вінницьких вузів. Дивний – був студентом медичного.

 

Не встиг він переступити рідний поріг, як у його квартиру увірвався підрозділ беркутівців. За постановою, виданою слідчим та прокурором, його мали арештувати за серйозними звинуваченнями – масові заворушення.

 

У цей час у квартирі знаходились перелякані батьки і паралізований брат студента-майданівця. Доки в квартирі проводили обшук, небайдужі люди встигли дати сигнал майданівцям.

 

Першими до під’їзду прибули автомайданівці, серед них було дві тендітні дівчини – Олена Васількова і Марія Вітер. Але Дивного під ридання розгубленої мами вже виводив беркутівський конвой і запихав у машину… Виходу не було… І тоді ці дві мужні дівчинки просто впали під колеса беркутівської машини і так лежали години.

 

Коли журналісти нашої газети дізнались про це «НП», виявилось, що родина Дивного жила у сусідньому з редакцією будинку. А коли прийшли із фотокореспондентами, застали ось так, лежачими у майже літніх курточках в пронизливий морозний ранок, цих двох відчайдух. Юристи, що допомагали майданівцям, за години такого протесту – бо під камери журналістів шарпати і розтягувати Оленку і Марійку ніхто не наважився – опротестували такі дії беркутівців у суді, і студента випустили під домашній арешт.

 

За кого вийшла Олена, як склалась доля Дивного та його сім’ї, інших її соратників по Майдану — читайте в наступному номері «33-й. Молодіжка». Повірте, ці історії тягнуть на справжній український бестселер.

 

Це був молодший брат старшого Віталія Ковальчука, який поїхав так само відчайдушно із патріотами – однодумцями до Донецька і був перестрінутий на тому злощасному блокпосту, коли весь світ побачив розкидані візитки Яроша, керівника «Правого сектора», а фото брата, після катувань, із побитим обличчям, облетіло спочатку всі пропагандистські канали Росії, потім світу й України.

 

Він став із трьома своїми попутниками першим в’язнем ОРДО, і їх, крім Віталія — всіх закатували. Мама Ковальчуків стала першою жінкою, яка поїхала в окупований Донбас визволяти сина. Вона зустрічалась там з ким могла, в тому числі і з Штепою та Захарченком.

 

Може, саме подвиг вінницької матері врятував сина від смерті. Його неймовірними зусиллями вдалось вирвати із полону і повернути додому, а доля мами – досі невідома. Вона в списках бранців ОРДО.

 

Детальніше про це та про те, чому розійшлись і чи розійшлись шляхи героїв Майдану – молодих революціонерів Хорта, Кота, Марії Вітер, Вадима Кудіярова – в інтерв’ю з їхньою соратницею Оленою Васільковою – в наступному випуску.

 

Тетяна КВАСЮК

Залишити коментар:
Нет комментариев