Вінничани вшанували героїв Небесної сотні у другу річницю розстрілів на Майдані
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Вінничани вшанували героїв Небесної сотні у другу річницю розстрілів на Майдані

Ввечері 18-го лютого близько 200-т вінничан зібрались на мінтинг-реквієм в пам'ять про загиблих майданівців. Біля “ялинки” з портретами Небесної сотні люди виклали герб України із запалених лампадок, читали молитви, згадували вбитих товаришів. Сюди прийшли ті, хто 2 роки тому стояли на вінницькому та столичному майданах. Молебень провів капелан батальйону УНСО о. Віктор.

- Ми згадуємо той день, коли пролилась кров патріотів у Києві, - звернувся до присутніх капелан. - Вона продовжує литись і досі. Бо є люди, які забули про заповідь Бога любити ближнього свого. А найбільша жертва — це віддати життя свого ближнього. Саме так і вчинили герої котрих ми сьогодні згадуємо. Хлопці та дівчата, не чекаючи, що це зробить хтось інший, вирушали на Майдан, а зараз ідуть боротись на Схід. Герої берегли нашу свободу, нашу національну та культурну ідентичність. І продовжують робити це зараз. Після всіх цих подій навіть ті, хто сумнівався, чудово бачать, де правда, де брехня.

Також о. Віктор прочитав імена загиблих для поминання, і всі присутні помолились за упокій їх душ.

Потім організатори дали можливість висловитися усім присутнім, тож активісти розповіли про все, що наболіло їм за цей час.

- Мені соромно перед Небесною сотнею, - сказала Катерина Цибуліна. - Дуже соромно. Загинуло стільки людей і продовжують гинути, але ніщо не змінюється. Подумаймо над тим, заради чого ми стояли, і чого домоглися. Хай кожен сам зробить висновок. Щоб нам не було соромно, коли спитаємо себе, що ми зробили, як продовжили справу Небесної сотні ми так і не продовжили. Це дуже боляче...

Після завершення офіційної частини люди рушили ставити свічки та покладати квіти до монументу Небесної сотні та хреста, встановленого в пам'ять про загиблих.

Якщо Ви з певних причин не змогли прийти на реківєм, маєте можливість реабілітуватися. На другий день вшанування, 19-го лютого, о 17.30 відбудеться покладання квітів до пам'ятників героям АТО і Небесної сотні та до Меморіалу слави. Після цього біля вежі показуватимуть відеоролики про Майдан

Михайло БУЗДИГАН

Фото Олексія БОЙКА

Залишити коментар:
Нет комментариев