За маєток фон Мекк у Браїлові почалась війна між ПТУ та місцевою владою?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

За маєток фон Мекк у Браїлові почалась війна між ПТУ та місцевою владою?

 

До редакції звернулись жителі Браїлова, які скаржаться на директора місцевого ПТУ Катерину Суханову. За їхніми словами, вона занедбала приміщення освітнього закладу та паркову зону, які належать до «7 чудес Вінниччини».

 

Тому вихід із даної ситуації бачать один — звільнення директора. Втім, сама Суханова впевнена: на неї зводять наклеп за­цікавлені особи, які хочуть на її місце.

– Колись у ПТУ було завжди все на високому рівні — навчальний корпус, майстерні виробничого навчання, 5-поверховий гуртожиток, актова та спортивна зали. Спортмайданчик, їдальня, гаражі, дві котельні та інші приміщення. Але тепер деякі ферми мають кращий вигляд, ніж наш навчальник заклад. На звернення депутатів селищної ради Катерина Суханова зовсім не реагує, — розповідають мешканці Браїлова. — Каже, що місцева влада і громадськість для неї не авторитет. При ліцеї знаходиться державний музей Петра Чайковського та Надії Філаретівни фон Мекк, він підпорядкований відділу культури Жмеринської РДА. Музей від­відують люди не лише з України, а й інших країн. Директорка натомість розпалює конф­ліктні ситуації що­до музею, всіляко перешкоджає його роботі, погрожуючи взагалі забрати концертну залу.

Фахівці в училищі довго не затримуються. На роботу Суханова з'являється, коли їй заманеться. Вимагаємо звільнити директора, а також просимо від­повідні органи провести комплексну перевірку навчально-виховного процесу та фінансово-господарської діяльності.

Підтримує скарги селян і Браїлівський селищний голова Валерій Резидент.

– Свого ча­су я був ініціатором призначення на посаду директора ПТУ Катерини Суханової. Все було добре, але потім вона різко вдарилась у релігію — більше часу стала проводити по монастирях, паломницьких поїздках. Потім стала втягувати у релігію педаго­гічний колектив, — вважає Валерій Дмитрович. — Якщо людина відсутня часто на роботі без поважних причин, то за це треба її звільняти. Маю я претензії до Катерини Суханової стосовно паркової зони, на яку в ПТУ є державний акт. До парку пос­тійно приїжджають весільні пари, туристи, чимало іноземних делегацій. Влітку мали відвідати нас італійці, але озерця в парку були закидані пляшками, сама територія — сміттям. Директорка за всі роки ні з селищною радою, хоча є членом виконкому, ні з депутатами, керівниками агропідприємств спілкуватись не хоче. Нічого не робить, щоб залучити кошти для благодійної допомоги. Мобільного телефону директорка не має, бо віруюча. Вважаю, що людина дійшла до критичного віку. Потрібен молодий ке­рівник, який почне займатись розвитком ПТУ. Бо нині там йде деградація.

Аби дізнатись, що думає директор ПТУ, ми завітали у навчальний заклад. Якраз саме тоді відбувалась педрада. Дізнавшись мету нашого приїзду, співробітники зазначили, що про звернення чують не вперше, і достовірність фактів, викладених у ньому, не підтвердили. Кажуть, що їхніх підписів у скарзі нема.

Сама ж Катерина Суханова ось так прокоментувала ситуацію:

– Люди обурюються, бо всі звинувачення — брехня. Колективу не дають працювати, адже постійно перевірки. Ви ж самі бачили приміщення закладу, воно у нормальному стані, у нас чудова матеріально-технічна база, маємо чимало нагород. Ви знаєте, як нині держава фінансує такі заклади. Взяла я помилково заступника із господарської роботи. Дитина ця не справляється із обов'язками. Але він свою відповідальність перекладає на мене та інших. Якщо йому із господарства телефонували, щоб він замовив газ, а він цього не зробив, то про що тут говорити. Впевнена, що всі скарги – справа рук батька цього працівника. А підписи — це колишні співробітники училища, яких звільнила за пиятику, бійку та невідповідність займаній посаді. Деякі взагалі не знають, де ставили свій підпис.

У приміщенні знаходиться музей Чайковського. Створений він нашим колективом. Коли набралось достатньо експонатів, його передали до відділу культури Жмеринської РДА, але наразі він у нас в оренді. Крім того, при мені у ПТУ була закрита рекреаційна зала. І ми стали добиватись того, щоб її відновили. З того часу йде боротьба за це приміщення із заввідділом культури Жмеринської РДА. Хоча воно на­ше. І якщо рекреаційну залу у нас заберуть, то боюсь, що залишимось без ПТУ.

Я неодноразово просила у селищного голови Валерія Резидента посприяти у вирішенні тих чи інших питань, але жодної реакції. Що­до релігії. Якщо я ходжу до храму, то не в робочий час. Коли були роковини за батюшкою Кирилом, чадом якого я є, то пішла в управління і з дозволу мого начальника Валерія Бачинського відвідала могилку. Скажу більше — церква нам ні в чому не відмовляє. Ми за їхньої допомоги поміняли теплотрасу та водогін. Щодо звинувачень про занедбані приміщення, то хай спочатку смітники заберуть звідти, де знаходяться старі майстерні, які побудовані 1900 року. Ми перенесемо ці приміщення і віддамо старі селищній раді. Територію парку весь час прибираємо, хоча вона і велика.

У департаменті освіти і науки обл­держадміністрації ситуацію поки що не коментують. Тому ми звернулись до них із інформаційним запитом. Результати опублікуємо згодом. Готові вислухати й інші точки зору.

Фото Олексія Бойка

 

Вікторія Микитюк

Залишити коментар:
Нет комментариев