Жителі Жвана на Вінниччині хочуть приєднатись до Чернівецької області. Кабмін їм відмовив
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Жителі Жвана на Вінниччині хочуть приєднатись до Чернівецької області. Кабмін їм відмовив

Громада села Жвана Мурованокуриловецького району обговорює можливість приєднання до Новодністровська Чернівецької області. Про це нашому кореспонденту повідомила секретар Новодністровської міської ради Наталія Кримняк.

 

- До нас попередньо зверталася сільський голова села Жвана, яка повідомила, що в їхній громаді обговорюється можливість приєднання до Новодністровська. Дійсно, для мешканців цього села було б зручно отримувати адміністративні послуги саме в цьому місті. Новодністровськ значно ближче, ніж їхній районний центр – Муровані Курилівці. Проте для реалізації бажання громади потрібно пройти досить складну процедуру – зміну територіальних меж області. Тож громада Жвана повинна звертатися до обласної влади, Кабміну та Верховної Ради. Тоді, у разі прийняття закону про дооб’єднання, можна буде розглядати питання про розширення меж Новодністровської громади.

 

Втім, у Жванській сільській раді, де проживає понад 800 осіб, повідомили, що вже отримали відповідь від Кабінету міністрів України. Там не підтримали їхнє бажання приєднатись до Новодністровська.

 

Законом «Про добровільне об'єднання територіальних громад» зміни меж областей не передбачено. Проте велика кількість жителів села досі працюють у Новодністровську, куди пішки ходять 5 кілометрів. До Мурованих Курилівців від Жвана — 18 кілометрів. Тому селяни не розуміють, що ж це за закон такий про добровільне об’єднання, якщо він змахує на примус.

Валентина Лісова

Залишити коментар:

- Аноним

Хто і коли виносив на обговорення в с. Жван таке питання? Про яке обговорення громадою ідеться мова? Все вирішується виключноу кабінетах.. І мало того що до Мурованих Куриловець дальше то і дорога туда в такому жахливому стані, що не передати. Добиратись приходиться навкруги.