Живого вінничанина визнали померлим, виписали з квартири і зняли субсидії. Під його даними лікувався невідомий у тубдиспансері
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Живого вінничанина визнали померлим, виписали з квартири і зняли субсидії. Під його даними лікувався невідомий у тубдиспансері

Не встигла відшуміти шокуюча історія з 78-річним Миколою Коваленком із Попівки Липовецького району, на якого незаконно виписали довідку про смерть, як подібний випадок трапився у Вінниці.

 

– Мене звати Володимир Викалюк. Наголошую — не Вікалюк чи Вакалюк, а саме Викалюк, таке написання прізвища не часто зустрічається. Так що свою фіктивну смерть я не можу списати на елементарний збіг прізвищ, — розповів у редакції вінничанин Володимир Петрович Викалюк. — Недавно з «прозорого офісу» дзвонять на домашній телефон і заявляють: «Володимир Викалюк помер, принесіть його документи». А я сам слухаю цю маячню, і мороз шкуру продирає!

 

Взяв свій паспорт — і бігом до «прозорого офісу» на Космонавтів. Виявляється, з мене, як з померлого, вже зняли субсидію і виписали мене з квартири.

 

Йду до паспортиста, щоб все це відновити. І там з величезним здивуванням бачу довідку із РАЦС, що «...Володимир Петрович Викалюк, такого-то року народження, прописаний там-то — помер...» Все сходиться до найменших дрібниць, навіть село, де я народився, вказане правильно. Чудасія! Виявляється, цю довідку у РАЦС виписали на основі відповідної довідки з тубдиспансера по Гніванському шосе. Я не полінувався, поїхав туди. І дізнався, що якийсь чоловік досить довгий час там лікувався під моїм ім'ям.

 

– Як ви самі це можете пояснити?

 

– Паспорта я не втрачав, не губив, не забував, він завжди при мені, цього моя робота вимагає. Єдине пояснення — хтось роздобув стару ксерокопію мого паспорта і скористався цими даними, коли оформлявся на лікування у тубдиспансер. Очевидно, цей «хтось» приховував діагноз, не хотів «світитись» з інфекційним туберкульозом. Він міг оздоровитись під чужим прізвищем, а потім витягнути власний паспорт. І ніхто б не дізнався, що він носить небезпечні бацили.

 

Тільки 10 лютого Володимир Викалюк заново прописався у власній квартирі і відновив субсидії на ЖКП. Із заявою про свою фіктивну смерть він днями звернувся у міське управління поліції.

 

– Чоловік на прізвище Викалюк поступив на лікування 26 вересня минулого року, він був переведений із міського тубдиспансеру №2, — повідомила Світлана Андрушенко, начмед Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №1. — 27 листопада цей хворий самовільно покинув стаціонар. Але 3 грудня «швидка» знову привезла його у вкрай важкому стані, непритомного, і 7 грудня він помер у реанімації. Тіло ми направили у патологоанатомічне бюро обласної лікарні ім. Пирогова, звідти і надали довідку у РАЦС.

 

– За кілька місяців у тубдиспансері так і не спитали у нього паспорт?

 

– Паспорт — це наша обов'язкова вимога при лікуванні на стаціонарі. Але буває, що важкі хворі не мають при собі документа, тоді ми записуємо дані з їхніх слів, а потім просимо його привезти. Але цей чоловік зізнався, що він самотній, паспорт втратив, веде асоціальний спосіб життя... У моїй практиці це перший випадок такої «підстави».

 

Світлана Андрушенко пообіцяла, що адміністрація тубдиспансеру уважно розгляне цей кричущий випадок і зробить все, щоб подібне не повторювалось.

Ірина ЗОНОВА

Ірина Зонова

Залишити коментар:
Нет комментариев