«ЗНО не буде, бо через півроку у Вінницю ввійдуть російські війська», - так учителі, що виїхали із ДНР до Вінниці, залякують учнів?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

«ЗНО не буде, бо через півроку у Вінницю ввійдуть російські війська», - так учителі, що виїхали із ДНР до Вінниці, залякують учнів?

Переконані у цьому батьки учнів Вінницького ліцею № 7, що звернулись до газети. Адміністрація навчального закладу стверджує, що це неправда, і впевнена, що таким чином деякі матері і татусі намагаються вижити вимогливого, тому й неугодного їм вчителя.

 

- Не так давно у нашому ліцеї почали працювати два нових вчителі — хімії та інформатики. Молоді педагоги - вихідці з Донбасу. Перше, що насторожило дітей, вони обоє читали свої предмети російською мовою. Як таке можливо у навчальному закладі, де навіть російська не викладається? Але нас занепокоїла інша ситуація. Коли один з учнів запитав про ЗНО, вчитель хімії, який приїхав у Вінницю з Донецька, відповів, що ніяких іспитів ніхто здавати не буде, бо вже через півроку сюди ввійдуть російські війська на чолі з Путіним... У дітей був шок. Вони одразу почали обговорювати такі сепаратистські заяви вчителя-переселенця, деякі навіть відмовляються ходити на його уроки. Найбільше дивує позиція дирекції ліцею. Як такий вчитель досі працює, чому він може навчити наших дітей? — обурюються батьки ліцеїстів, які просили не називати їхні прізвища, аби уникнути переслідування педагогами їх дітей.

 

Директор школи-ліцею № 7 Олександр Сухомовський запевняє, що ніякі сепаратистські заяви неможливі у підпорядкованому йому закладі.

 

- Повірте, якби хоч щось подібне прозвучало у цих стінах, я б одразу про це дізнався, і людина, яка дозволяє собі такі висловлювання, була б вже за порогом ліцею. У нас навчається чимало дітей-переселенців не тільки з Донбасу, але й з Криму. І жодного разу ні в учнівському середовищі, ні серед вчителів не виникало з ними конфліктів. Бо я завжди наголошую, що у нашому ліцеї, як у бані, всі рівні.

 

Нещодавно у нас дійсно виникла ситуація, коли потрібно було шукати двох вчителів, бо один - з інформатики - пішов в АТО, а єдина учителька хімії захворіла. Тому ми запросили колег — вихідців з Донецька, які тут оселилися і шукали роботу. Учитель хімії покинув там квартиру й навіть перевіз сюди маму. Обоє викладачів мають відповідну освіту та педагогічний досвід. Анкета нового хіміка - як іконостас. Він має чимало досягнень у науці, працював учителем і навіть завучем у донецькій школі. Новий вчитель хімії закріплений за сьомими-восьмими класами. Викладає у моєї онуки. Коли я у неї поцікавився, чи подобається він їй, дитина відповіла, що «ні, бо той дуже вимогливий»... Він дійсно ставить певні вимоги до своїх учнів, адже від цього залежить їхня успішність. Ось буде зимова сесія і одразу стане зрозумілим, хто чого вартий.

 

Поки старша колега на лікарняному, заміняє й у старших класах, і, можливо, десь комусь поставив нижчу оцінку. Це могло обурити учнів, а ще більше їхніх батьків, які мають певні амбіції щодо вступу дітей у виші.

 

Певні питання до молодого вчителя виникали у батьків 7-А класу, тому він прийшов на їхні батьківські збори і толерантно дав вичерпні відповіді на всі запитання.

 

Зараз знову чомусь піднялася ця тема. Думаю, хтось навмисно приписав хіміку слова провокаційного змісту, щоб зіграти на патріотичних почуттях дітей.

 

Не заперечую, що якусь інформацію ці вчителі інформатики та хімії подають російською мовою, але їм потрібен час, щоб прилаштуватися і навчитися викладати українською. Свого часу в ліцеї працював вчитель-вінничанин, який теж спілкувався російською, але тоді це нікого не бентежило. Бо у нашому закладі ніколи не було русофобських настроїв, — пояснює Олександр Григорович.

 

Директор також повідомив, що їхній ліцей тісно співпрацює з Донецьким національним університетом, професорсько-викладацький склад якого навіть приводить спецкурси для ліцеїстів.

 

- Ми створили у складі ДонНУ і ліцею №7 Навчально-виховний комплекс «Освіта». Деякі професори університету проводять спецкурси для наших учнів, курують науково-дослідницьку роботу ліцеїстів. І ні у кого не виникає жодних претензій, що викладачі з Донецька.

 

Тому я впевнений, що ця ситуація надумана та не має жодних об’єктивних причин для занепокоєння батьків. Лише шкода буде, якщо через чиїсь особисті амбіції ми втратимо професійного вчителя, ще й чоловіка, яких і без того мало у нашій освіті.

Людмила ПОЛІЩУК

Людмила Поліщук

Залишити коментар:

- Аноним

чому б просто не перевести дитину в іншу школу,а не звинувачувати вчителів у сепаритизмі та залякуванні? сучасні діти не бояться нікого і нічого,а я ще зі своїх років навчання не пригадую жодного вчителя,який надав би можливість перездати погану оцінку протягом місяця,витрачаючи свій час,як це робить учитель хімії. адміністрація закладу завжди відкрита до діалогу,але якщо батьки до нього не готові,то якось негарно виходить...

- Аноним

прикро чути такі неприємні слова на адресу такого чудового закладу