Зустрічі випускників у ресторані переросли в криваву бійню за участю «банди хутірських»
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Зустрічі випускників у ресторані переросли в криваву бійню за участю «банди хутірських»

У суботу, 4 лютого, вся Вінниця гуляла традиційні «Зустрічі випускників» — спершу по школах і ввечері по кафе-ресторанах. І хто б міг подумати, що в найкрутішому клубі міста цей святковий вечір перетвориться на масове побиття із калюжею крові, перекинутими столами, побитими обличчями та відірваним вухом одного із відвідувачів. Бо в ніч з 4 на 5-те число зустрічі випускників у ресторані-караоке «AURA» переросли в криваве побоїще, про яке гуде вся Вінниця. Якби не відважний вінничанин, який вирвав жертву у бандитів, чоловіка б убили.

 

– Десь о першій годині ночі зав’язалася ця бійня перед входом до лаунж-зони караоке. Причина досі незрозуміла, і навряд чи її встановлять. Бо вмить 35-літній чоловік у червоному светрі опинився на підлозі. Більше десяти бандитів його били ногами на очах відвідувачів, – розповідають очевидці тих подій в «Аурі». — Били його нещадно, по-звірячому. Один із відвідувачів заступився за «жертву», бандити кинулись бити його. Тим часом жертва побоїв – весь закривавлений – сповз до залу караоке у підвал. Столи були перевернуті, посуд та вазони побиті... І, як по команді, тих молодиків, вдягнених у все чорне, здуло із залу...

 

Їх було близько 30 чоловік, сиділи за великим столом біля танцполу під баром, курили кальян, прогулювалися закладом, наче спортзалом, і виглядали досить агресивно. За словами свідків, саме охорона закладу за годину до бійки завела цих молодиків до їх столу як поважних гостей. Але коли відбувалося криваве місиво, ніхто із охоронців не намагався їх розняти. Лише один молодий чоловік-відвідувач став на захист бідолашного. І фактично врятував йому життя. Хоча і сам постраждав від знахабнілих звірів. Один з «хачів», дебелий, лисий чоловік із бородою, підняв у себе над головою стіл і кинув його у натовп. Саме його бачили наступного дня, коли він прогулювався в капюшоні містом із забитим обличчям.

 

Чому ж під час кривавої бійки жоден охоронець цього елітного і, мабуть, найдорожчого закладу у місті не намагався втрутитися у процес? Світло у залі під час «кулачного бою» не вмикали, а музика продовжувала гриміти і окремі люди продовжували танцювати.... А в цей час налякані офіціанти стояли і спостерігали за розправою команди «спортсменів» над одним-єдиним чоловіком, який став «жертвою». А ще щасливі дівчата «бойовиків» раділи, що їхні хлопці можуть вільно влаштовувати такий «цирк»... Решта ж відвідувачів намагалася покинути заклад. Встигали фотографувати бійку на мобільні, підлогу, де кров перемішалась із землею з величезних вазонів.

 

Все це було не просто схоже на жах... Це все стало місцем кривавого злочину, бо 35-річному Івану каблуками ледь не відірвали вухо і перетворили його тіло на один суцільний синець... Дісталось і свідкам та захиснику того чоловіка, бо п‘яні «на спорті» били всіх підряд, всіх, хто потрапив під руку – чоловіків і жінок... Ця жахлива зустріч випускників запам’ятається їм надовго. Як і всьому місту повним «безпредєлом» на очах у городян.

 

Очевидці стверджують, що, коли приїхала патрульна поліція та «Поліція охорони», то більшість відвідувачів і, в першу чергу, «спортсмени», вже розійшлись, розбіглись... Хоча наслідки гарячої вечірки були видні неозброєним оком — кров, перекинуті меблі, порваний на людях одяг, синці та шок від пережитого...

 

– У постраждалого зламаний ніс, він майже втратив вухо, має купу забоїв на голові, — розповідають відвідувачі «Аури», що спробували допомогти жертві побиття. — Той чоловік сидів у машині «швидкої» із перемотаною головою та закривавленим вухом. А поряд стояла безпорадна і перелякана поліція та кліпала очима... В цю мить у вікна «швидкої» заглядали ті самі «звірі» зі зграї, які щойно били його ногами. А медсестра накладала пов’язку постраждалому. Вже за мить витирала кров одному із молодиків, що вчинили бійню на «Вечорі випускників». І на моє запитання: «Звідки кров?» – той хлопець різко відповів: «Послизнувся!»

 

З цього приводу дивує коментар директора закладу, відомого фотографа Євгенія Чернецького, який у соцмережах написав: «Хто боїться відпускати дітей у такі заклади, то не пускайте. Ніхто за руки до «Аури» нікого не тягне. Ми співпрацюємо з поліцією, коли вкрали шуби – ми їх знайшли одразу. У Вінниці нічого відкривати не можна для людей, завжди обгадять». Можна погодитися, що в закладах бійки трапляються, і це не дивує, але чому немає охорони такої ж елітної, як заклад? Думаю, кілька попереджувальних пострілів угору зупинили б бійку набагато раніше.

 

За неофіційною версією, це побоїще в центрі Вінниці в фешенебельному закладі в універмазі влаштувала так звана «банда хуторянських» — група місцевих спортсменів-борців. Кажуть, вони вирішили влаштувати показову бійку зі «звірами» чи «хачами» — вихідцями з Кавказу, що також мають у Вінниці свою «команду» та прибутковий бізнес. Тому приводу для бійки і не треба було, бо одні «качали права» на своїй території. А коли розпочалася активна фаза бійні, борець, що був зачинщиком, втік. А тому найбільше дісталось випадковому відвідувачу, що опинився не в той час і не в тому місці. Тому найлегша із обговорюваних по Вінниці версій: «хуторяни» побили не того, бо переплутали «мужика» із «хачем»...

 

Перші офіційні коментарі правоохоронців з приводу кривавих подій в «Аурі» з‘явились за добу. Зокрема прес-секретар управління патрульної поліції Вінниці Тетяна Фіщук пояснила, що «поліцейські, зайшовши у приміщення, побачили явні ознаки бійки. Побачили потерпілого чоловіка. У нього була сильно побита голова. Перше, що вони зробили, це надали допомогу постраждалому. Зі слів потерпілого, нападників було 5-8 чоловік. Патрульні опитали свідків. Їм розповіли, що було дві компанії, які відпочивали в ресторані. Одна з компаній чомусь «дорвалася» до того чоловіка. Всі вони були з ознаками алкогольного сп'яніння. Поліцейські придивлялися до людей, чи є у когось сліди того, що вони могли брати участь у бійці. Але затримувати не було кого».

 

І тут справді вражає позиція «моя хата скраю»! Адже у закладі на момент приїзду поліції було безліч людей, які могли б щось підтвердити чи засвідчити про бійку. Але нова і «стара» поліція здавалися наляканими і фактично бездіяли на місці злочину... Як у залі ресторану, так і на вулиці біля «швидкої». Вся надія тепер на камери стеження, які б мали записати все – від початку до кривавого фіналу.

 

За словами директора закладу Євгенія, «вони співпрацюють з поліцією, камер безліч у закладі, сподіватимемося, що днями матимемо результат».

 

«33-й канал» розшукав чоловіка, який врятував життя потерпілому, кинувся один на десяток бандитів. Михайло та Олена приїхали на зустріч випускників із Києва.

 

– Ми сиділи в колі своїх однокласників, ресторан був наповнений вщент. Компанія тих, хто вчинив це масове і жахливе побоїще, сиділа в напрямку туалету. Явно було видно, що вони «наривались» і цілий вечір шукали жертву. А потім почали, без перебільшення, вбивати на очах чоловіка в червоному светрі. Це було жахливо – по голові били столом, стільцем добивали. Він один — їх більше десяти. У них там «засвітилась» зброя, бо вони приставляли пістолет до скронь жертви... А ще наказали усім сидіти й не захищати, бо повбивають…

 

Потерпілого Івана били носками черевиків та кросівок. Мій чоловік, єдиний з усіх у залі, спробував їх заспокоїти, якось замирити цей конфлікт. Але ті добивали жертву, як зграя скажених псів, — розповіла дружина Михайла. – Мій чоловік почав виривати того чоловіка із бійні, бо обличчя уже перетворилось на криваве місиво. І тоді шестеро накинулось ще й на нього. Били з такою ж жорстокістю. Я, бачачи, як решта відвідувачів мовчки стояла, побігла на допомогу чоловіку. І вони накинулись на мене – жінку. Один із них повалив мене на підлогу підніжкою…

 

Цікаво, що про той вечір пише багато очевидців, які зараз коментують все в Інтернеті. Вже після того, як мій чоловік сам рятував життя потерпілому бідоласі. І я ніколи не забуду, як врятований з ледь «живим» вухом, весь у крові, буквально на колінах дякував нам за допомогу. А інші підбігали до нас і кричали, що, мовляв, ми дурні, що кинулись у чужі розбірки… Бо нас так само могли вбити…

 

На це я відповіла: «Мій чоловік отримав таке виховання – він як людина і офіцер завжди прийде на допомогу потерпілому. А я так само завжди буду захищати свого чоловіка, бо я його дружина».

 

Ніякої охорони ніде не було. Перелякані офіціантки самі піднімали величезні вази. Тільки подумати, в центрі Вінниці вбивають озвірілі молодики людину на очах у сотні очевидців, в елітному ресторані, де мають гарантувати не лише гарну кухню, але й повну безпеку! Більше того, вони там відкрито розмахували стволами! Оце-то найкомфортніше місто для проживання!!!

 

Коли приїхала поліція і люди буквально вказували на розбишак, яких потрібно затримувати чи оперативно вилучати відео і по гарячих фактах затримувати та жорстко карати, щоб неповадно було, поліцейський всім чемно відповідав, що слідчий розбереться…

 

– Я не хочу, щоб моє прізвище афішували, в силу своєї служби. Так, захистив людину, яку вже добивали, — розповів Михайло, що вирвав «жертву» із рук бандитів. — Так, крім моєї дружини і мого товариша, також вінничанина, який нині проживає у Києві, розбороняти цих «оборзілих» хлопців ніхто не наважився. Там було море крові, і навіть мені, кандидату у майстри спорту з боксу, було нелегко. Судячи з того, що я побачив, ці хлопці без честі і совісті. Бити одного десятьом, бити жінок… Стільки жорстокості, підлості і нахабства я вже давно не бачив. Знаючи, кому належить цей заклад, піти на таке – це вже явний безпредєл, і, схоже, моє рідне місто перетворюється на якесь «Чикаго 50-х». Скажу чесно, розчарували поліцейські, які замість оперативності демонстрували пасивність… щоб не сказати більше.

 

– Це правда, що серед відвідувачів були й офіцери різних правоохоронних служб Вінниці, і вони змились?..

 

– Залишу це без коментарів. Але багато знайомих я дійсно тут зустрів… І знаю, де вони працюють. Хочеться сказати їм лише одне: хлопці, кому ви «здаєте» місто, де мають жити ваші діти й батьки та дружини?

 

В Інтернеті обговорюються різні версії, що це, мовляв, «хутірські» і їх тепер кришує міська поліція… Послухайте, що ж це робиться, адже всі знають, що у нас у владі вже кожен десятий – вінничанин?! Якщо місто проковтне в черговий раз витівку цих «хутірських» – все! Ласкаво просимо в «лихі 90-ті».

 

Редакції стало відомо, що сім’я відомого в місті хірурга Василя взялася зробити безкоштовно операцію потерпілому, якому наклали 40 швів та мало не відірвали вухо. Він нині у важкому стані у травматологічному відділенні...

 

Але поки одні рятували 35-річного чоловіка з «Аури», за їхніми спинами почали відбуватись дивні дива! Бо вийшло так, що ця бійня за участі бригади «хуторян» сталась у закладі відомого в Україні та Вінниці бізнесмена, екс-нардепа Володимира Продивуса... І фактично ці «спортсмени» вплинули не з позитивного боку на репутацію цього нового модного і респектабельного закладу!

 

– Через резонанс у місті та області ситуація з розслідуванням бійки в клубі «Аура» взята мною на особистий контроль, — повідомив в.о. начальника Нацполіції Вінниччини Юрій Педос. — Вже вилучено відеозаписи із закладу, зібрано покази свідків, персоналу закладу та потерпілого. Порушено кримінальне провадження та встановлюються учасники бійки... Мотив тут був один — хуліганські жорстокі дії, що призвели до масової бійки, побиття, травм та безладу в закладі. Я так думаю, що дехто в п‘яному «угарі» вирішив показати іншим свою силу та зверхність. Що було далі – знає все місто, в тому числі й завдячуючи пресі...

 

Розслідування цієї резонансної справи триває, а тому я не можу розкривати таємниці слідства...

 

– Це правда, що зачинщиками бійки стали так звані «хуторянські»? І тепер їх намагаються «по понятіям» вигородити?

 

– Для мене не існує поняття «хуторянські», «сільські» чи якісь інші бандити... Є закон, який переступили ці люди, і вони будуть відповідати згідно з законом. Я гарантую, що розслідування буде максимально об’єктивним і без зовнішнього впливу зацікавлених сторін.

 

Водночас, начальник міської поліції дещо інше повідомив по цьому резонансному злочину в «Аурі».

 

– За фактом побиття порушено кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 «хуліганські дії, вчинені групою осіб». Але на сьогодні у закладу і потерпілого, із його сьогоднішніх слів слідчому, жодних претензій немає, — заявив Анатолій Присяжнюк. — Також заклад не надає повного відео цієї бійки, точніше, побиття компанією із 15 так званих спортсменів 35-річного громадянина. Тому ми будемо через суд вимагати цей запис для точного встановлення учасників та свідків злочину. Бо на місці пригоди патрульна поліція та «Поліція охорони» дивним чином нікого не затримали... І тут є великі запитання! Але ці обидві структури напряму підпорядковуються управлінням у Києві... Скажу так: алкоголь і сила перейшли розумні межі. Пролилась кров у центрі Вінниці, але закладу невигідно поширення цієї інформації про події суботи, 4 лютого. Та є факт побиття, і ми його розслідуємо...

 

– Все місто говорить, що це була бригада «хуторянських»... Це правда?

 

– Ми встановлюємо всіх 15 осіб із компанії, що сиділа за одним столом. Поки що можемо назвати їх «спортсменами», але на столі в них стояли алкогольні напої... Кажуть, люди відпочивали. А далі було те, що було...

 

Редакція бере цю резонансну ситуацію під особливий контроль. Бо кажуть, що на свідків та потерпілого йде шалений тиск, щоб вони забрали заяви та не давали свідчень.

 

«Вінничани, невже нам байдужа доля нашого міста та наших дітей?! Порядні моральні ровесники цих відморозків – на передовій, захищають Україну, гинуть за нас, а тут здорові чоловіки відкрито ходять зі зброєю та тренують м’язи навіть у центрі міста, елітних місцях. Негайно їх на передову, нехай там покажуть свою силу та агресію», – такими відгуками нині переповнена електронна пошта нашої редакції та соцмережі.

Сергій Годун

Залишити коментар:
Нет комментариев