Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області під час ревізії сільського бюджету, фінансово-господарської діяльності Луко-Мелешківської сільської ради виявили фінансових порушень на загальну суму 2143,78 тис. грн. Ревізія охопила період із 01 січня 2015 року по 01 січня 2018 року.

Зокрема, об’єктом контролю перераховано проектно-вишукувальному інституту «Вінницяагропроект» понад 120 тис. грн за фактично невиконані останнім роботи з розроблення проектної документації щодо зонування території села, ще близько 60 тис. грн зайво витрачено через завищення підрядними організаціями обсягів та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт.

Крім того, посадові особи ради «забули» відобразити в обліку, як вимагає законодавство, гідровузол ставка та новозбудовану дорогу, які оцінені у понад 1,4 млн грн.

Водночас, виявлено факти неефективних управлінських дій (рішень) посадових осіб ради, через які сільським бюджетом втрачено можливість додатково отримати майже 1 млн грн.

Ужитими під час ревізії заходами забезпечено усунення виявлених порушень на майже 1,3 млн грн.

За допущені порушення бюджетного законодавства до органу місцевого самоврядування застосовано три фінансові санкції у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами.

За недотримання законодавства з фінансових питань сімох посадових осіб сільської ради притягнуто до адміністративної відповідальності.

Голові сільради надіслали вимогу щодо усунення виявлених порушень та недопущення їх надалі.

Матеріали передано на розгляд Управлінню захисту економіки у Вінницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Повідомляємо, що зателефонувавши на «телефон довіри», який функціонує щодня, крім вихідних та святкових днів, з 09.00 до 18.00, а в п’ятницю з 09.00 до 16.45, кожен громадянин може повідомити про факти незаконного використання посадовими особами підприємств, установ та організацій бюджетних коштів, державного та комунального майна. («Телефони довіри»: (044) 272-60-29 – апарат Північного офісу Держаудитслужби, (0432) 66-28-96 – Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області).

Крім того, в управлінні за номером (0432) 66-13-68 діє пряма «антикорупційна лінія», за якою можна повідомити про випадки зловживання посадовими особами Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області службовим становищем.

Прес-служба Управління Північного офісу
Держаудитслужби у Вінницькій області