До 204-річниці від дня народження Тараса Шевченка у Вінниці в обласному центрі народної творчості відкрито виставку під назвою “Шевченко в народному мистецтві”. На виставці представлено понад 60 робіт, в основі кожної – образ Кобзаря або герої та мотиви його творів. Відтак, всі роботи понад 25 авторів – ексклюзивні та сучасні, бо творчість Тараса Шевченка, як художника, так і поета, надзвичайно актуальна у наші дні.

На виставці крізь століття можна побачити постать Генія української нації у горельєфному різьбленні Юрія Дяченка (м.Гайсин), Петра Пипи (с.Андрушівка Погребищенського р-ну) та Василя Слободянюка (м. Вінниця). У роботах флористики втілила образ Кобзаря учасниця народної аматорської студії «Чарівниця» Підвисоцького СБК Оратівського району Ніна Співак. Тут же роботи народного малярства та живопису відомих досвідчених художників – Івана Горобчука, Олександра Пелешка, Володимира Купчишина, Наталі Бондар, Федора Панчука, Людмили Сорочинської, Юрія Кафарського, Олексія Степового та Василя Очеретнюка.

Активні учасники виставки учні художніх відділів Вінницької ДМШ №2, Хмільницької ДМШ та Станіславчицької ДМШ (Жмеринський р-н).

Картину з зерна “Тарас Шевченко” створив Микола Плотніков із Теплика.

Свої роботи присвятили Дню народження Кобзаря: майстер декоративного розпису Сергій Бугай з Човновиці Оратівського району, вишивальниці – Галина Данилюк, Тетяна Войнаровська та Євдокія Чугунова із Вінниці; майстриня гільєширування Ірина Черній із Липовця; майстер художнього випилювання вінничанин Альберт Логінов та майстер випалювання по дереву Юрій Березін із Теплика.

Автори робіт зазначали, що працюючи над своїми витворами відчували наснагу, яку дає усім Тарас Шевченко, хто торкається його творчості.