Кілька годин тому на “Ютубі” на сторінці Національного Центру Правозахисту завантажили відео зустрічі вінничанки Віти Заверухи, яку судять за розстріл правоохоронців у травні 2015 року. Дівчину біля слідчого ізолятора зустрічали коханий хлопець, адвокат, друзі та активісти, які майже два роки боролися за визволення майданівки.

За словами адвоката Віти, за дівчину внесли заставу у розмірі 1,6 мільйонів гривень. Як зазначають у підписі до відео представники Національного Центру Правозахисту заставу за дівчину вніс бізнесмен Олексій Тамразов.

Не можемо не відмітити, що Олексій, попри скромність та непублічність, людина, яка з особистих переконань зробила надзвичайно багато для фронту та політв’язнів. Тамразов з перших років війни регулярно допомагає українським збройним силам, – йдеться в повідомленні. – Ми вважаємо, що Віта Заверуха не брала участі у розстрілі “беркутів”. Зусиллями активістів С14 та Національного центру правозахисту розпочали кампанію з визволення дівчини наприкінці весни 2016-го року і спільними зусиллями громадськості та депутатів удалося визволити Віту.
Молода українка вийшла на волю, дотримуватиметься всіх законних процедур та на судах доведе власну невинуватість”.

Сама ж дівчина так на камеру прокоментувала своє звільнення:

Мене нарешті звільнили, правда під заставу. Остання ухвала, яку винесли, фактично виправдальна, – сказала Віта Заверуха. – Як виявилося, я не проходжу ні по одному з епізодів справи, яку мені шиють. Так що, будемо боротися далі».

Нагадаємо, 4 травня 2015 року в Києві невідомі в масках зі зброєю напали на автозаправну станцію. Злочинці поранили в руку співробітника АЗС і забрали з каси близько 800 грн. Під час переслідування підозрюваних два працівники міліції загинули. Правоохоронні органи затримали підозрюваних — Андрія Романюка, Миколу Мнишенка, Євгенія Кошелюка, Данила Ситнікова. Ще один — Вадим Пинус – загинув під час затримання. Пізніше була заарештована і 20-річна Віта Заверуха під Вінницею в будинку родини. Їй інкримінують співучасть у бандугрупованні та розбійний напад із вбивством правоохоронців.

Анастасія ЯКОВИШИНА

фото: зі сторінки “Facebook” киянина Євгена Карася