9 жовтня Вінниця отримала нагороду за перше місце в рейтингу легкості ведення бізнесу в Україні у 2018 році. Відзнаку вінницькому меру вручив операційний директор BRDO Олексій Дорогань. А Сергій Моргунов прокоментував переможний результат міста та області у фіналі другого всеукраїнського рейтингу Regional Doing Business 2018.

– Лідерами за прогресом у нас виявилися Вінницький, Чернігівський та Житомирський регіони. Вінниця показала найбільший прогрес у загальному заліку, за місцевими податками, Чернігів – відразу в двох компонентах – отримання дозволу на будівництво та відведення земельної ділянки. Житомир став лідером зі створення підприємств, там, за нашими оцінками, найпрозоріше і найшвидше можна почати роботу товариства з обмеженою відповідальністю», – зазначив Олексій Дорогань.

Щорічний рейтинг легкості ведення бізнесу Regional Doing Business 2018 проводився Офісом ефективного регулювання разом зі Спілкою українських підприємців. І наша Вінниця визнана містом, в якому найлегше вести підприємницьку діяльність в Україні. Другу та третю позицію рейтингу зайняли Івано-Франківськ та Житомир.

Дослідження комфорного відкриття і ведення бізнесу в регіонах проводилося за шістьма ключовими складовими: створення підприємства, отримання дозволу на будівництво, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, під’єднання до електромереж та електронні сервіси.

Водночас міський голова Вінниці так оцінив досягнення громади міста та області:

– Не дарма Вінниця в останні роки стає лідером у різноманітних рейтингах за різними показниками. І 4 роки поспіль саме Вінницю визнано кращим містом для проживання за Всеукраїнським муніципальним опитуванням, – вважає  Сергій Моргунов. – І ця чергова відзнака для міста, де легко, просто і без корупції варто відкривати та вести свій бізнес важлива в плані позитивного іміджу для громади та задає настрій на роботу в подальшому.

Бо комфортність міста включає всі аспекти життєдіяльності міста: не тільки соціальну сферу, інфраструктуру, транспорт, забезпечення теплом – ті речі, які в принципі важливі для кожного, а й, з точки зору ведення бізнесу, – малого і середнього. Бюджет міста Вінниці – 4,8 мільярдів гривень, половина з яких – це власні надходження, і це визначає спроможність територіальної громади заробляти ці гроші. Наше завдання сьогодні – ефективно налагодити співпрацю з бізнесом для того, щоб створювати робочі місця та поповнювати бюджет. Це запорука успішного міста. Приємно, що Вінниця посіла перше місце у рейтингу Regional Doing Business 2018. Минулого року ми мали дев’яте місце, за рік оперативно відреагували на виклики – і це дало позитивні результати. Ми отримали 334 бали з 600 можливих, відпочивати на лаврах рано, нам є куди далі працювати. Я дякую вінницькому бізнесу і кожному активному мешкацю міста, що ми знаходимо спільну мову і рухаємося далі», – сказав міський голова Сергій Моргунов.