– Захотілось, щоб на городі було розмаїття всього по максимуму. Тому я почав збирати інформацію про нові сорти, які можуть у нас давати непогані врожаї. Склав каталог з двох сотень видів рослин, частину яких вдалось за зиму купити. Це – батат, чуфа, мангольд, фізаліс, сараха, галбрі, фіцефалія, лобода садова, просвірник, вігна, скорцонера, соя кавова, сафлор, кілька десятків різних салатних видів та багато інших. Особливо сподобалась галбрі (санберрі, або як її називають – городня чорниця). Це однорічна рослина родини пасльонових. Вважається лікарською, адже допомагає при діабеті, шлунково-кишкових захворюваннях, псоріазі, геморої, хворобах зору та печінки. Посадили ми ягоду через розсаду. З квадратного метра зібрали приблизно 4 кілограми ягід. Можна засаджувати нею город та місця, де нічого не росте.

За словами господаря, ягоди галбрі в їжу в сирому вигляді – на смак як трава. Знімають їх з кущів перед морозами, в першій половині листопада. Зберігати для компотів можна, зрізавши кущ з ягодами та підвісивши в приміщенні. Пробували робити в цьому році варення, вино та компоти. Колір галбрі чорний до смолянистого. Виходить непоганий природний барвник. Враховуючи, що рослина нова, рецептур по ній дуже мало, але, як на мене, дуже перспективна та універсальна. Впевнений, що галбрі займе достойне місце на городах українців.

Вино з галбрі від Андрія Скакодуба

 2 кг ягід галбрі перемолоти в міксері. Поставити на дві доби, перед тим додавши 200 грамів цукру. Через дві доби додати 3 літри виноградного соку та 7 літрів води. Можна просто воду або ж яблучний сік. До цієї маси додати 3 кг цукру. Далі до трьох тижнів вино грає, після чого можна вживати по 50 грамів перед їдою.