Всі пов’язують фотошоп з найрізноманітнішими ляпами і відвертим обманом. Але це точно не у випадку з роботами жмеринчанки Наталії Лихої із Федорівки Шаргородського району. Вона за допомогою цієї програми із кожної світлини може зробити справжній витвір мистецтва. Крім того, дівчина професійно займається поліграфією і має замовників не тільки в Україні, а й Греції,Ізраїлю,Росії. Про те як робить клієнток стрункішими, створює дошки візуалізації та допомагає освідчитись, вона розповіла нашій газеті.

-За фахом я харчовий технолог. Чесно кажучи, завжди, коли відповідаю на це питання, стає ніяково і дивно, бо завжди мріяла про інше -журналістику. Проте не склалось, а за спеціальністю жодного дня не працювала. Якось на жіночому форумі заради розваги один одному стали редагували фото. У мене виходило непогано і люди писали повідомлення з проханням обробити світлини. Робила це із задоволенням на телефоні і без всякого досвіду. Але коли повідомлень стало більш ніж 20 на добу, зрозуміла, що можна це використати з користю. І почала брати за обробку 2 гривні. Черга була скажена. Бувало, що сиділа над кожним фото по кілька днів, забувала поїсти навіть. Невдовзі прийшли запити на оформлення рекламних картинок. От тоді я зрозуміла, що треба рухатись вперед і розвиватись. Дуже було страшно, адже спеціальне обладнання вимагало коштів, дисципліни та пунктуальності. Але у той момент підтримав коханий чоловік, який завжди вірив у мене. Буквально через два дні було куплено все необхідне.

Починала Наталя Лиха зі звичайних замовлень – зробити на фото кращим волосся, губи, фігуру. А одного разу їй написала модель. Співрозмовниця не могла повірити, що людина, яка знімається для найкращих фотографів України, обрала саме її. Уже минув не один рік, а дівчата досі співпрацюють.

-Зараз спектр моєї діяльності розширився. Створюю дизайни візиток, наклейок, фотозон для свят та типографічної продукції, логотипи , оформлення всіх соціальних мереж та сайтів, куточків для шкіл, дитячих садочків, роблю фотомонтаж та ретуш. В епоху розвинутих цифрових технологій відстані практично немає. В роботі я завжди відштовхуюсь від побажань клієнта, якомога більше даю йому розказати і показати. Чим більше він говорить – тим краща і легша робота в результаті. Будь-яке замовлення роблю від серця, бо знаю, що для клієнта це не просто картинка, це або його робота, або життя, -каже Наталя. – Буває так, що люди просять мене змінити на фото показники газових лічильників, медичні документи, показники пробігу на машині. Пропонували різні суми, бувало навіть до абсурду доходило в сумах! Але я відразу відмовляюсь від подібного, це для мене табу. А ось дівчата замовляють зробити їх на фото стрункішими та клеять на холодильник в якості мотиватора! До речі, багато позитивних відгуків про такий метод. Розробляю дошки візуалізації – це коли людина відчуває саме цю картинку і хоче втілити у життя. Тому при такій роботі прошу надсилати те, що відчуває серце. Кожну картинку та її розміщення обговорює детально. Я розумію, що вважається, що краще від руки все клеїти, але ми живемо в таку епоху, що цифровий світ має не меншу енергетичну силу. Головне – це сила духу та думки. Щодо хлопців, то вони часто замовляють візитки, рекламні флаєра, банери. Але без романтики не обходиться. Тому виготовляю ще й плакати для пологових будинків чи для освідчення у коханні, пропозиції вийти заміж.

У вільний від роботи час, співрозмовниця приділяє час родині та іншому своєму захопленню – квітам. А ще вона постійно розвивається, тому днями вирушила на чергові курси, аби й далі радувати своїх клієнтів.

Вікторія Снігур