Абсолютну перемогу для Вінниччини та України у грудні цього року на Всесвітніх іграх IWAS з паратхеквондо серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату виборов 24-річний Антон Швець з Ладижина, здобувши золоту медаль!

Змагання проходили у португальському місті Вілла-Реал-де-Санту-Антоніу. До перемоги вінничанин йшов давно. Антон зі школярських років відвідує у Ладижині спортивний клуб «Сіндо» та ВГО «Ніхто, крім нас». До цієї великої та нелегкої перемоги готував його тренер Сергій Брушницький.

– Ми це зробили, – каже з радістю Сергій. – То наша спільна перемога. Ми подолали стільки перешкод і кілометрів заради цієї перемоги! Їхали потягом з Вінниці до Львова. Впродовж 26 годин летіли літаками з чотирма пересадками, були в аеропортах «Бориспіль», у Львові, Варшаві, Брюсселі, де провели ніч на холодному вокзалі Фаро і добралися до Санту-де-Антоніу.

Чемпіон Антон Швець і його тренер дякують усім, хто допоміг втілити мрію у життя. А це – Сергію Піроговському, його родині та друзям, Сергію Кіпоренку, Денису Романовському, Світлані Пустовіт та польсько-українсько-словацькій організації «Braterstwo». Велике спасибі за допомогу на португальській землі нашій землячці Світлані та її чоловіку Іво Темелков, представнику міжнародного параолімпійського комітету канадійцю Lee Reaney, що працює у Львові, і його помічниці Тетяні.

Звідти команда українців поїхала у столицю Болгарії на 6-й чемпіонат Європи, де Антон, Вікторія Марчук із Запоріжжя та Віталій Мацюк із Харкова змагалися у розділі керугі і вибороли «золото», підтвердивши свої чемпіонські титули, а наймолодша спортсменка команди з Ладижина Іванка Цапціна здобула срібну нагороду.

Старший тренер команди вінничанин Сергій Брушницький висловив слова вдячності усім, хто підтримував команду та допомагав спортсменам здобувати перемоги й підіймати престиж України на світовій спортивній арені.

– На трьох міжнародних стартах гімн України лунав чотири рази: двічі на честь перемоги Вікторії Марчук і двічі – Антона Швеця. Потрійно гордо і радісно на душі, що спортсмени-українці утримують перші позиції у світовому спортивному рейтингу з паратхеквондо, – зазначив Сергій.

Наразі команда наших спортсменів готується до Параолімпійських ігор, що відбудуться навесні, і ми бажаємо їм наступних успіхів і найбільших перемог!