І тільки згодом у КП «Вінницяміськтеплоенерго» вирішили пояснити, чому так сталося.

– Зросли тарифи, та й у січні була морозна погода. Цьогорічний січень був приблизно на 2 градуси холодніший, ніж у попередні роки: середньодобова температура складала приблизно -10 градусів, – розповіла заступник гендиректора підприємства Людмила Шатковська — Нові тарифи вступили в дію з 1 січня, і рахунки відповідно зросли в лютому. Слід розуміти, що ціна на газ становить 84% всього тарифу, який нараховується споживачам. Відповідно тариф для населення зріс на 22,4%. Це досить суттєве зростання, але все одно значно менше, ніж в середньому по країні: Вінницька область в рейтингу подорожчання тепла перебуває на четвертому знизу місці.

Але вже за перший тиждень весни борг населення за тепло та гарячу воду склав понад 103 млн гривень! Це борг споживачів за попередні періоди, не враховуючи нарахувань за лютий. У КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» занепокоєні, ситуація критична, адже від рівня розрахунку споживачів за послуги залежить рівень розрахунку підприємства з НАК «Нафтогаз». Постановою Кабінету Міністрів України передбачено, що рівень розрахунку теплопостачального підприємства для виділення номінацій на природний газ повинен бути на рівні 90%, а реально є всього 86%. Якщо до 1 квітня ситуація з розрахунками не поліпшиться, то КП ВМР опалювальний період може закінчитися достроково. Зникне і гаряча вода.

Найбільше дошкуляють затяті боржники. Рекордний борг в одному рахунку сягнув 187 тисяч гривень! Серед злісних неплатників, між іншим, не пенсіонери, а держслужбовці і навіть керівники комунальних підприємств. Нині проти найбільших боржників, котрі заборгували більше 85 тисяч гривень, відкриватимуть кримінальні провадження, арештовуватиметься майно.

Тепловики, як і інші колеги по «комунальному терору», переконують, що 90% всіх отриманих від спожитого тепла грошей йде безпосередньо на рахунки «Нафтогазу». Залишаються тільки дрібниці на зарплату, комунальні платежі та ремонт пошарпаної тепломережі.

А ще виправдовуються, що тарифи підвищують не самовільно. Їх затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). І для того, щоб у рахунках були менші суми, слід економити.

Ілона ВАЛЬТЕР