На короткі установчі збори, котрі відбувалися у галереї «Інтершик», прийшло чимало молоді. Куратор організації Олег Ширяєв, ветеран АТО і колишній командир роти спеціального призначення МВС «Східний корпус», розповів вінничанам про історію створення організації «Патріоти за життя» та її діяльність.

– Це досить молода організація , котрі утворилася влітку минулого року. Але не зважаючи на це вже створено 12 осередків. Хоч наш рух вважається молодіжним, але серед нас є люди вже зрілого віку.

Лідер нашого руху народний депутат від Опозиційної платформи за життя» Ілля Ківа назвав основною метою створення організації боротьбу за мир та захист героїчного минулого предків.

Ми пропагуємо здоровий спосіб життя. Наша головна позиція – мир на території України. Володимир Зеленський і Петро Порошенко перед тим, як стати президентами, прийшли до влади через обіцянки миру. А мир в нашій країні – це спокій, впевнений середній та малий бізнес і всебічний розвиток країни. Ми патріоти за життя і є самостійною громадською організацією. Ми займаємося громадською діяльністю у нашій країні. Я прийшов сюди тому, що дуже втомився від «бєспрєдєла» , котрий твориться в нашій країні. Я втомився від того, що на наших вулицях небезпечно. Наша позиція досить зрозуміла і раціональна. Ми не інтерпретуємо історичні факти з вигідної комусь позиції. Є історичні події, котрі були на нашій землі, і історію переписувати не слід.

Організацію «Патріоти з за життя» у Вінниці очолив Олександр Гармаш, вінницький підприємець, громадський діяч.

– Ми заявимо про себе у Вінниці не словом, а ділом. Не зважаючи на те, що наша організація щойно створилася, проте, в наших лавах вже 50 чоловік і їхня кількість стрімко зростає, ми розвиваємося – розповів він – Організація підтримуватиме молодь, розвиватиме спорт у Вінниці. У зоні нашої уваги – діти з дитячих будинків та шкіл-інтернатів, котрі залишилися напризволяще без сім’ї. Престарілі, котрі теж сам на сам зі своїми проблемами. Державі вони не потрібні, тому ми без піару та показухи беремося їх опікувати і їм допомагати всім, чим зможемо, аби покращити їхнє життя. Наразі члени вінницького осередку вивчають питання про те, якому закладу потрібна найбільша опіка. Бо бачимо, що чомусь тими інтернатами, котрі у Вінниці, чи поблизу, опікується чимало організацій.  Вони більше хайпують на цьому і піаряться, хоча по факту допомоги не багато. А хто ж подумає про інші, найбільш проблемні заклади? А ще – будемо боротися з наркопритонами та вінницькими «розливайками», котрі задурманюють молодь. Якщо кожен буде перейматися проблемами того міста, в котрому живе, Україна стане кращою. Вік членів нашої організації не обмежений, від 18 і старші. Усіх їх привело до нашої організації не тільки захоплення спортом, а й діяльність, про яку вже відомо у всій Україні. Незабаром у Вінниці буде відкритий офіс організації, а всі свої заходи ми будемо анонсувати у соціальних мережах. Наші осередки відкриються і в районах. Громадянський рух “Патріоти – За життя” об’єднає людей, які бажають повернути мир, порядок і повагу до героїчного минулого України.

Олена МАРКЕВИЧ