На короткі установчі збори, котрі від­бу­ва­лися у галереї «Інтершик», прийшло чимало  молоді. Куратор організації Олег Ширяєв, ветеран АТО і колишній ко­мандир роти спеціального призначення МВС «Східний корпус», розповів вінничанам  про історію створення організації «Патріоти – за життя» та її діяльність.

– Це досить молода організація, котра утворилася влітку минулого року. Але, незважаючи на це, вже створено 12 осередків. Хоч наш рух вважається молодіжним, але серед нас є люди вже зрілого віку.

Лідер нашого руху народний депутат від «Опозиційної платформи — за життя» Ілля Ківа назвав основною метою створення ор­ганізації боротьбу за мир та захист героїчного минулого предків.

– Ми пропагуємо здоровий спосіб життя. Наша головна позиція – мир на території України. Володимир Зеленський і Петро Порошенко перед тим, як стати президентами, прийшли до влади через обіцянки миру. А мир в нашій країні – це спокій, впевнений середній та малий бізнес і всебічний розвиток країни. Ми патріоти за життя і є самостійною громадською організацією. Ми займаємося громадською діяльністю у нашій країні.

Я прийшов сюди тому, що дуже втомився від «беспрєдєла», котрий твориться в нашій країні. Я втомився від того, що на наших вулицях небезпечно. Наша позиція досить зрозуміла і раціональна. Ми не інтерпретуємо історичні факти з вигідної комусь позиції. Є історичні події, котрі були на нашій землі, й історію переписувати не слід.

Організацію «Патріоти — за життя» у Вінниці очолив Олександр Гармаш, вінницький підприємець, громадський діяч.

– Ми заявимо про се­бе у Вінниці не словом, а ділом. Незважаючи на те, що наша організація щой­но створилася, проте в наших лавах вже 50 чоловік, і їхня кількість стрім­ко зростає, ми розвиваємося, – розповів він. — Організація підтримуватиме молодь, розвиватиме спорт у Вінниці. У зоні нашої уваги – діти з дитячих будинків та шкіл-інтернатів, котрі залишилися напризволяще без сім’ї. Престарілі, котрі теж сам на сам зі своїми проблемами. Державі вони не потрібні, тому ми без піару та показухи беремося їх опікувати і їм допомагати всім, чим зможемо, аби покращити їхнє життя.

Наразі члени вінницького осередку вивчають питання про те, якому закладу потрібна найбільша опіка. Бо бачимо, що чомусь тими інтернатами, котрі у Вінниці чи поблизу, опікується чимало ор­ганізацій. Вони біль­ше хайпують на цьому і піаряться, хоча фактично допомоги небагато. А хто ж подумає про інші, найбільш проблемні заклади? А ще — будемо боротися з наркопритонами та вінницькими «розливайками», котрі задурманюють молодь.

Олег Ширяєв і Олександр Гармаш

Якщо кожен буде перейматися проблемами того міста, в котрому живе, Україна стане кращою. Вік членів нашої ор­ганізації не обмежений, від 18 і старші. Усіх їх привело до нашої організації не тільки захоплення спортом, а й діяль­ність, про яку вже відомо у всій Україні. Незабаром у Вінниці буде відкритий офіс організації, а всі свої заходи ми будемо анонсувати у соціальних мережах. Наші осередки відкриються і в районах. Громадянський рух «Патріоти – за життя» об’єднає людей, які бажають повернути мир, порядок і повагу до героїчного минулого України.

Олена МАРКЕВИЧ