Адже стан водойм і підземних вод на планеті нині катастрофічний! В Україні теж більше 60% води визнано непридатною для пиття. За даними Держагентства водних ресурсів обсяг скидання забруднених стічних вод становить мало не мільярд кубів, точніше, 952 млн м3. Європейські підприємства очищають стічні води перед відправкою у водойми, але в Україні, на жаль, мало бажаючих вкладати кошти у цей процес.

Перший крок у цьому напрямку зробила компанія “Люстдорф”, один із лідерів молочного виробництва, яка створила власні очисні споруди у Іллінцях. Це унікальний проект, аналогів якому в Україні немає!

10 жовтня 2019 року відбулося відкриття очисних споруд компанії «Люстдорф». Станції за добу очищають 2 млн літрів води! У проект інвестували $6,5 млн, його реалізація тривала 6 років. До роботи залучалися кращі європейські фахівці. Техпроцеси і обладнання забезпечила компанія з Німеччини Hager Elsasser Gmbl. А запуском займалася польська компанія WaWaTech.

Площа очисного комплексу становить 7,3 тис. м², робота автоматизована, працюють 8 співробітників. Споруди не залишають після себе ніяких відходів. Очищену воду спускають у найближче водоймище, виробляється 1,2 тис. кубів біогазу на день на забезпечення власних потреб та 2-3 м куб. добрив для полів. Виходить 100-відсотковий замкнутий цикл! Лабораторні дослідження показали, що стічні води після очищення на порядок чистіші, ніж в оточуючих річках і природних водоймах, куди вони надходять!

– Ми розуміємо необхідність збереження екології для майбутніх поколінь. І закликаємо українські підприємства почати будувати власні очисні споруди. З радістю поділимось досвідом! Запрошуємо всіх зацікавлених до нас – подивитись на власні очі, як усе працює, – зазначив Олег Васильєв, один із власників компанії «Люстдорф».