У хорватському Осієку завершився чемпіонат Європи 2019 року з кульової стрільби.

Юнаки та дівчата нашої збірної привезли численні нагороди і два європейських рекорди. Серед переможців міжнародних змагань, в яких взяли участь понад 500 найсильніших спортсменів — двоє наших земляків з Вінниці. Це 28-річна Валентина Гончарова та 16-річний Данило Даніленко. Ввечері 22 березня на залізничному вокзалі їх із квітами та плакатами зустрічали батьки Віктор і Вікторія, братик Микита, 76-річний тренер, рідні, друзі та наш кореспондент,. А повинні — сотні, тисячі…

– Секція із кульової стрільби знаходиться у школі №22, де й навчається Данило Даніленко.

Адміністрація пішла назустріч, безкоштовно надала приміщення, де я облаштував тир. Приймаємо навіть міжнародні змагання. До мене на тренування Данило потрапив понад п’ять років тому і чудово себе зарекомендував. Хлопець має чимало нагород престижних змагань. У минулому році став чемпіоном світу у Південній Кореї. Здобув три «срібла» та одне «золото». Одним словом, мультимедаліст. Він виступає за юніорів, — каже Костянтин Лядишев, заслужений тренер України з кульової стрільби, який виховав тисячі спортсменів та чемпіонів. — Ще одна вінничанка — Валя Гончарова — у своєму здобутку теж має десятки нагород. Вона працює тренером у дитячо-спортивній школі з кульової стрільби на «Локомотиві». За змаганнями у Хорватії я спостерігав у режимі онлайн. Наш Данило відкривав їх зі знаменом та ніс український прапор. Під час вправи ГП-12 у хлопця зламався оптичний приціл, який ніхто не замінює. А він якраз був на другій сходинці. На жаль, через цю прикрість він не зміг здобути ще одну перемогу для нашої України. Та, незважаючи на все, Данилу вдалось здобути три медалі — «золото» в одиночному виступі у стрільбі по рухомій мішені та два перших місця у командних змаганнях. Валя Гончарова взяла два «срібла» (командні).

За словами Данила Даніленка, найважче у кульовій стрільбі — це боротьба із самим собою.

До Хорватії він їхав лише за перемогою, хоч і нагороди далися важко.

– Дорога в один кінець зайняла 18 годин, але я вже звик до такого. Були досить сильні суперники з Німеччини та Фінляндії, але радий, що майже все вийшло. Відчуття, коли ти на п’єдесталі і грає український гімн — неймовірні, — каже юнак. — Вже коли ми повертались, то на пункті пропуску «Тиса» із почестями нас зустрічали прикордонники. Трохи відпочину і буду готуватись до Гран-прі у Чехії на початку травня.

А ось Валентина Гончарова зізналась, що стала вінничанкою п’ять років тому, коли переїхала із Кривого Рогу. Тут вона має коханого хлопця, роботу, виступає за нашу область і прославляє її за межами країни.

Через нашу газету Костянтин Лядишев просить чиновників більше уваги приділяти у матеріальному забезпеченні наших спортсменів із кульової стрільби. Бо якось неправильно, що Данилу Даниіленку придбали гвинтівку для занять власним коштом батьки. Сподіваємось, що ця інформація дійде і до міністра спорту Ігоря Жданова, який родом із Вінниці і минулого тижня був у нас.

Вікторія Микитюк