А боротьба за землю триває! Нещодавно у прес-службі прокуратури Вінницької області розповіли,  як на території Ладижинської міської ради  незаконно використовувалася земельна ділянка промислового призначення загальною площею  48 гектарів і вартістю понад 91 мільйона гривень.  Бершадська місцева прокуратура  тепер проводить досудове розслідування цього факту самовільного зайняття земельної ділянки.

Правоохоронці встановили, що  термін дії договору оренди цієї землі  за межами населеного пункту, укладеного між однією з районних державних адміністрацій Вінницької області та підприємством, що здійснює свою діяльність на території Ладижинської міської ради, закінчився. Втім орендар  повертати землю не збирався.

У межах кримінального провадження Головним управління Держгеокадастру у Вінницькій області проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства при використанні вищевказаної земельної ділянки та виявлено порушення ст. ст. 125, 126 Земельного кодексу України. За результатами проведеної перевірки голову комісії з припинення діяльності підприємства, яке на даний час визнано банкрутом, притягнуто до адміністративної відповідальності заст. 54 КУпАП.

Не зважаючи на виявлені порушення, земельна ділянка досі не повернута в розпорядження держави.

З метою захисту інтересів держави, Бершадською місцевою прокуратурою до Господарського суду Вінницької області подано позов до підприємства про повернення за актом прийому-передачі земельної ділянки.

Ілона ВАЛЬТЕР