Адже спершу «націоналіст із Вінниці» Юрій Павленко ножем для шпалер порізав роботи виставки з Шевченком в метро на столичній станції метро «Тараса Шевченка». Тут Юра Хорт  пошматував на камеру роботи із виставки «Квантовий стрибок Шевченко», яка показує українського поета в образі відомих кіногероїв і історичних постатей…

Ще напередодні Юрій Павленко на прізвисько Хорт, якого у Вінниці кілька разів  судили «за політику»   на своїй сторінці в Facebook   назвав інтерпретацію портретів у виконанні галереї «Дукат» українофобією та  дегенерацією:

– Будемо ставити крапки над “і”. Перформанс “антихудожника-портретиста” вдався на славу, жаль, лише публіка не зацінила. Кажуть, від Шевченка давно тхне нафталіном, дьогтем і смальцем, і пора його “осучаснити”, наблизити до рівня плебсу, щоби читалося ліпше., – зазначив Хорт у соцмережі. –  Так от. Українська література “шкільного періоду” явище дійсно непересічне. Усі ці “чіпки з волами”, “кайдашихи з синами” і безкінечні соплі і сльози Основ’яненка й справді не дають вибудувати молодому поколінню у своїй уяві мозаїку героїчної історії, натомість, згодовують нам українця вічнозамурзаного, спрацьованого й обдуреного паном та жидом. Не дивно, що юнці цього вже не читають, а всі інші (хоч би й мого віку) і поготів. Хотілося би причесати, поправити, підмалювати чи що, всю цю літературу доби “кріпаччини”. Щоби пішло. Щоби “по-новому”, “по-европейськи”.

Але. Усе воно ніби так, але й не так. Бо слід чітко розуміти і відчувати ту межу, де закінчується мистецтво й починається деґенерація. Сучасне епігонство на американський/європейський манер у погоні за “свіжиною” видає нам цілковито фастфудний продукт, який не має жодного стосунку ні до українства, ні до потреб доби, ні до вимог часу. Індиферентне суспільство ковтає і аплодує усьому, що кинуть йому сучасні манкурти в обкладинках псевдомитців. Бо на це клюють і, бо на цьому можна заробити. Але, що добре німцеві, то українцеві – зась!

Шевченка дійсно пора витягувати з папахи. Але, малюючи його з чорною мордою чи бабським писком, ми лише поглибимо проблему. Бо це не осучаснення, це карикатури. А карикатури слід зривати, ламаючи псевдомитцям пензлі (руки). Україна зараз як ніколи потребує героїзації. Широким масам слід конкретно говорити, що чорне, а що біле. Де слід схилити голову, а де закрити рот. Хто пан, а хто пропав. Хто Гетьман, Вождь, Бандера, Бог і Шевченко. Бо пасіонарії і самі знають, що воно круто, що це варто читати, що не все так однозначно, що й великі мали ґандж, що письменники водилися з коханками, поети були алкоголіками, Провідники помилялися і не святі горшки ліплять. А маси не знають. Масам і не потрібно того знати.

Вони мають бачити, що Українське – це сильно, стильно, сучасно й затребувано.

Чорний Шевченко – не стильно, не сучасно і в жодному разі не затребувано.

Також Павленко обурився іншою «виходкою» автора карикатур на Тараса Шевченка, який  “осучаснює” ще і його “Катерину”. Бо під малюком, де згорьована героїня Кобзаря стоїть із пакетом АТБ  підписано: “Когда собралась за сладеньким, но вспомнила, что в Киеве теперь не продают алкоголь с 23:00 до 10:00…»

– Я, звичайно, україномовне бидло, що не розуміє” високої культури”, але це ніякий не “популяризатор Шевченка” , яким його намагаються подати, а звичайний нігіліст і нездара в погоні за славою через ненависть.
До речі, це не перша атака на роботи з «модним» і навіть «чорним» Шевченком. Буквально в день відкриття виставки п’яний чоловік вкрав картину з Шевченком в образі Йоди…

Цієї ж неділі в центрі  Вінниці місцеві  активісти на чолі із Валерієм Палієм пошкодити агітаційні матеріали та перевертали намет із написом «Ми йдемо своїм шляхом. Петро Порошенко»…

Про цю подію повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

– Близько 12-ї години дня до агітаційного намету,розташованого на площі Героїв Небесної Сотні,підійшли організатори «народного віча», яке щонеділі відбувається на цій же площі, та почали рвати газети., – зазначає ОПОРА.

У коментарі спостерігачу ОПОРИ лідер обласної організації Блок Петра Порошенко «Солідарність» Андрій Гижко розповів, що організатори зібрання перевертали намет та порвали агітаційні матеріали, бо вважають, що їм заважають проводити акцію.

– Наші волонтери роздавали агітаційні матеріали. Організатори акції підійшли і почали перевертати намет, в наметі зламано два кронштейни. Зараз почали масово рвати газети», – зазначив Андрій Гижко.

Співорганізатор «народного віча» активіст Валерій Палій стверджує, що намет не перевертали і що активісти роблять усе в межах закону.

– Декілька чоловік підійшли, порвали, зараз ще будемо рвати. Цей майдан збирається кожну неділю, в 12 годин, уже 5 років. Він збирається не випадково, саме з Вінниці походить ця мафія, яка захопила владу у 2014 році по всій Україні. До чого це призвело, всі ми знаєм. Сама бідна каїна стала Україна в Європі за ці 5 років, сама корумпована країна. Зате Порошенко став самим багатим олігархом зі всієї України. Тому ми не погоджуємось з ним і подали більше сотні заяв про злочини Порошенка… Ми вважаємо Порошенка людиною, яка наживається на бідах українського народу, тому ми сьогодні взяли, ми ж маємо право взяти агітацію, і показали, як ми відносимось до цієї агітації, порвали і кинули її», – прокоментував Валерій Палій.

Також спостерігач ОПОРИ повідомив, що після описаного інциденту на місце події прибула слідчо-оперативна група Національної поліції.

До речі, перед тим, як закликати учасників «віча» до знищення агітаційних матеріалів, організатори зібрання зачитували звернення до патріотичних кандидатів у Президенти з вимогою об’єднатися до 1 березня. Також під час зібрання розгорнули банер з портретом Надії Савченко, причому один із учасників заявив, що за всю історію України лише двоє кандидатів у Президенти були справжніми патріотами – В’ячеслав Чорновіл і Надія Савченко, проте Чорновола вбили, а Савченко не зареєстрували кандидатом і посадили в СІЗО, бо, мовляв, чина влада її боїться. Цей же активіст закликав присутніх прийти до офісу лідера міського осередку Партії пенсіонерів України Віктора Малиновського, аби згадати події на Майдані.

Відповідно достатті 12 Закону України «Про вибори Президента України» суб’єктами виборчого процесу є: кандидат на пост Президента України. Згідноч.1 ст. 58 цього ж Закону до видів передвиборної агітації віднесено встановлення агітаційних наметів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації.

Пошкодження, знищення або викрадення агітаційних матеріалів кандидата на пост Президента України можуть мати ознаки перешкоджання агітаційної діяльності кандидата відповідно до ч. 2 ст. 157 Кримінального Кодексу України, а також містити ознаки інших адміністративних чи кримінальних правопорушень в залежності від обставин конфлікту та умислу порушників.

Ось відео як «вдячні»’ вінничани рвуть газети і вимагають прибрати агітаційний намет Порошенка з площі Небесних Сотні…

''Вдячні'' вінничани рвуть газети і вимагають прибрати агітаційний намет Порошенка з площі Небесних Сотні, який особисто охороняє заступник голови Вінницької обласної адміністрації Андрій Гижко

تم النشر بواسطة ‏‎Петро Гандурський‎‏ في الأحد، ١٧ فبراير ٢٠١٩

Станція метро «Тараса Шевченко», невідомий неадекват псує портрети «Тараса Григоровича на сучасний лад»…P.S: знімала дівчина, яка проходила повз.

تم النشر بواسطة ‏‎Киев Оперативный‎‏ في الأحد، ١٧ فبراير ٢٠١٩