Хто ще є в «списку призначень» групи аферистів, до складу якої входять вінничани І. Мізрах і О. Іванчук?

Посади «рішали» за 50-700 тисяч доларів «від Адміністрації Президента». На шахрайську схему мало не потрапив відомий вінничанин. Йому обіцяли за 450-500 тис. у.о. посаду голови Вінницької ОДА. Хто ще є в «списку призначень» групи аферистів, які обіцяли організувати «зустріч із Зеленським»?

30 серпня сталось гучне затримання у центрі Києва навпроти офісу Президента чотирьох «рішал», які за 570 тисяч доларів обіцяли працевлаштувати колишнього співробітника ДК «Укрспецекспорт» на керівну посаду в державний концерн «Укроборонпром».

Цікаво, що серед 4 фігурантів цієї «справи» є двоє вінничан — Ігор Мізрах та О.Іванчук.

– Група недешевих і непростих шахраїв у складі чотирьох осіб, за попередньою змовою між собою, у період з липня 2019 по 30.08.2019, представляючись довіреними особами президента держави, які призначені та перебувають на керівних посадах офісу Президента України, вимагали від колишнього співробітника ДП «Укрспецекспорт» передати їм грошові кошти у сумі 570 000 тисяч ($) доларів США за вирішення на вищому державному рівні питання про призначення цієї особи на керівну посаду до Державного концерну «Укроборонпром», — написав тепер вже колишній прокурор Матіос у своєму Фейсбук.

Під час затримання

За словами головного військового прокурора, «під час передачі частини суми в одному з офісів навпроти будівлі офісу Президента по вул. Банковій у розмірі 250 000 доларів США. Він підкреслив, що «затримані особи обгрунтовано підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство в особливо великих розмірах)». Момент затримання Матіос розмістив на своїй сторінці у соцмережі. Наступного дня юрист Максим Стороженко написав у Facebook, що затримано юриста і експерта Мізраха Ігоря Аркадійовича».

Тепер у Вінниці та Києві після шокуючих відео військової прокуратури можна лише гадати, чи була це афера із кадровими «рішаловими» під нового Президента? Чи вінничани справді «обілечували» кандидатів на різні посади — від начальника обласної поліції до голови  ВінОДА за певну суму?

Адже прокурор Матіос зазначив, що «всі четверо осіб, які представлялися уповноваженими особами офісу Президента, арештовані суддями Печерського суду з правом внесення застави (застава передбачена кодексом, без неї ніяк не можна) у розмірі 18, 15, 15 та 5 мільйонів гривень кожному відповідно. Доказів їхньої шахрайської діяльності виявилося достатньо».

Між іншим, серед затриманих є помічник вінницького юриста та член політради «Єдиного центру» О. Іванчук, якого називають наближеним до нардепа В. Балоги.

І головна тут фішка — це прайс на державні посади! Бо головний військовий прокурор додав, що «під час обшуку вилучили 40 аркушів, в яких список осіб, що отримали та передали кошти у доларах США (від 50 до 700 тисяч доларів) за призначення на керівні (від обласних і набагато вище управлінь правоохоронних та органів виконавчої влади) посади в органи державної влади і управління протягом червня-серпня поточного року». Анатолій Матіос припустив, що «напевно, буде цікаво»…

До речі, про 48-річного вінничанина І. Мізраха є дуже багато інформації, особливо про його вінницький період діяльності… А нині він вже є юристом і політичним експертом та власником кількох інтернет-медіа… Вікіпедія розповідає про Ігоря Мізраха таке: «український політичний діяч, експерт та оглядач, юрист, громадський діяч, продюсер, шеф-редактор політичних журналів «Рейтинг» і «Persona.top», власник медіа-холдингу «PERSONA», агенції «MIZRAKH PRODUC TION», юридичних компаній, співвласник програми «Пульс України». Але десять років тому він став фігурантом №1 у резонансному скандалі з його нібито призначення губернатором Хмельницької області. Тоді Ігоря Мізраха знали лише як проректора місцевого коледжу (інституту) конструювання одягу. А за кілька днів до цього слідче управління обласного УМВС оголосило Ігоря Мізраха в розшук як підозрюваного у скоєнні злочинів, передбачених ст. 190 ч. 4 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) та ст. 358 ч. 3 (використання підроблених документів) Кримінального кодексу, які передбачають позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Підозрюваному інкримінувалося отримання шахрайським шляхом у 2004-2005 р.р. 56 тисяч доларів від директора однієї будівельної фірми, якому він надав підроблені рішення виконкому та сесії Вінницької міської ради про виділення земельних ділянок для будівництва.

Сам Ігор Аркадійович пояснював, що насправді йдеться ледь не про змову. Що органи звинувачують його у шахрайстві на замовлення. Бо, мовляв, як губернатор Хмельниччини він був би конкурентом та реальною загрозою і меру, і губернатору Вінниччини…

По ходу розслідування цієї гучної справи із продажем державних посад на Банковій буде зрозуміло, чи працювали вінничани «самодіяльно», чи їхній кадровий бізнес «кришували» люди з Банкової — із вищих кабінетів влади?

Як розповіли нам джерела, на цю аферу реально міг потрапити один із претендентів на посаду губернатора Вінницької області. Він є в «списку рішал-аферистів». І не раз вступав у перемовини з цією групою шахраїв. Кому ще з вінничан пропонували високопоставлені посади від Зеленського – читайте наші розслідування у наступних номерах.

Богдан КОВАЛІЙ