Говорив про досягнення й мaйбутнє області в умовах децентралізації, 5-го року війни та трьох виборчих кампаній поспіль… А мер Вінниці Сергій Моргунов на Раді озвучив стрaтегію розвитку Вінниці до 2030-го року.

Ось основні вектори та напрямки розвитку Вінниччини та Вінниці в найближчі роки, якими поділився Валерій Коровій:

Інфраструктурні проекти

В області планують реалізувати за три роки 250 інфраструктурних проектів на 19,4 млрд гривень. Найбільш знакові:

реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту Вінниці – майже 2 млрд гривень;

будівництво вузлової розподільної підстанції 750/330/110 кВ у с. Гуменне. Це дасть можливість додатково «наситити» м. Вінницю на 150 МВт і створить передумови для розвитку Вінниці на найближчі 30-50 років;

будівництво автодорожнього переходу в Вінниці (вантовий міст, що з’єднає Замостя і Тяжилів). Це кардинально змінить географію і напрямок розвиток Вінниці;

будівництво мосту Ямпіль – Косоуць. Це дасть можливість змінити пасажиропотоки між Україною і Республікою Молдова.

«Розраховуємо за три роки залучити 15 млрд гривень у будівництво доріг. Йдеться про поточну перспективу завершення цього року комплексу робіт по дорозі М-12 з виходом на Черкаську область. Розпочинаємо комплексні ремонти доріг в напрямку Могилева-Подільського — М-21. Наступного року розпочинаємо масштабні середньострокові ремонти в напрямку Шпикова, Крижополя, Тростянця, Бершаді і міста Хмільника», — повідомив В. Коровій.

Інвестиції з метою створення нових робочих місць

Заплановано 190 інвестиційних проектів на загальну суму 23 млрд гривень. Великі проекти:

компанія Heed (Вінниця) – початок будівництва;

ІІ черга компанії KNESS (Вінниця). Розрахована на створення до 2000 робочих місць;

загальна кількість працюючих на компанії UBC Group (Вінниця) буде 2000 людей.

Розширення потужностей МХП (Тростянецький район). До кінця 2019 завершать реалізацію ІІ етапу проекту, буде створено 3000 робочих місць.

ТОВ «Зернопереробний комплекс «Альфа» (біля м. Гнівань). Сумарна вартість проекту понад 600 млн доларів і переробка 600 тонн кукурудзи.

Компанія BUNGE (Тростянецький район) в 2020 році побудує завод по переробці кукурудзи.

«Розраховуємо, що в галузі АПК буде створено додатково 1360 нових робочих місць», — каже Валерій Вікторович.

Охорона здоров’я

За три роки планують реалізувати 148 проектів на суму майже 1,8 млрд гривень. Найбільш знакові:

будівництво та введення в експлуатацію Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології на 138 ліжок. Роботи розпочаті. Залучено кредит Світового банку на 30 млн доларів;

розміщення нейрохірургічного та інсультного відділень на базі Вінницької обласної лікарні ім. М.І. Пирогова;

створення відділення екстреної медичної допомоги у Вінницькій обласній дитячій лікарні;

реконструкція диспансерно-поліклінічного відділення Вінницького обласного онкодиспансеру.

Ліки від раку у Вінниці шукатимуть корейці

Корейська біотехнічна компанія Well Marker Bio Co, Вінницький національний медичний університет імені Пирогова та Подільський регіональний центр онкології уклали меморандум про співпрацю. Одним із пунктів цього документа є створення спільного науково-дослідного центру на базі медзакладу. Ця подія неодмінно стане історичною — у цьому переконані всі, бо проект справді унікальний не тільки для України, а й для країн Східної Європи і для всього пострадянського простору.

Саме у Вінниці науковці розроблятимуть новітні ліки від раку: проводитимуть експерименти з тваринними моделями та біоматеріалами, які уражені онкопухлинами. Тут за новітніми корейськими технологіями працюватимуть наші науковці. І запрацює проект вже цього року, через 4-6 місяців, а розрахований він щонайменше на 10 років. Спочатку наші спеціалісти навчатимуться у Кореї, а потім усі сучасні науково-дослідні технології почнуть впроваджувати в університеті, будуть проводити дослідження.

Посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу сказав, що він буде успішним і має всі шанси стати інноваційним медичним хабом Європи, бо однаково дуже необхідний і Україні, і Кореї. Корейські представники підтверджують, що перемовини щодо створення науково-дослідного центру провадили з різними медичними закладами України, а Вінницький виш обрали саме через його справді великий потенціал.

– Вперше мені довелося побувати у Вінниці влітку 2017 року, спочатку на велопробігові, а за кілька місяців — на інвестиційному форумі, — розповів посол Лі Янг Гу. – Вже тоді стало очевидно, що співпраця наших обох країн має великі перспективи у багатьох галузях, і в медицині зокрема. Я впевнений, що у цього проекту хороше майбутнє.

На унікальності проекту наголосив і ректор Вінницького національного медичного університету імені Пирогова академік Василь Мороз. Для нового закладу вже виділені навчальні площі, які практично готові для того, щоб розгорнути суперпотужні лабораторії. Обладнання та необхідні реагенти для проведення експериментів закладу надаватиме корейська сторона. Центр буде направлений на розвиток біотехнологій і матиме високу місію – рятувати людей від раку. Вже відбувається підбір кадрів, які будуть працювати у новому закладі. Робота з компанією Well Marker Bio Co, яка має потужний потенціал, дасть можливість підняти рівень наукових досліджень і досягти кінцевого результату, вийти на препарати, які допоможуть у майбутньому людству. Центр дозволить здійснити прорив у таких напрямках як онкологія, імунологія, цитологія, гістологія тощо.

Зустріч делегацій з України та Республіки Корея тривала близько години. Її учасники багато говорили про унікальність проекту і важливість його впровадження саме в Україні, адже смертність від онкологічних захворювань у нас – на другому місці після серцево-судинних.

Освіта

За три роки планують реалізувати 260 проектів на суму майже 1,4 млрд гривень. В області планують створити 100 опорних шкіл. Один з важливих проектів – будівництво школи у мікрорайоні Поділля на 1200 учбових місць.

Спорт

Заплановано реалізувати 109 проектів на 601 млн гривень. Наймасштабніші проекти:

введення в експлуатацію 38 полів зі штучним покриттям;

будівництво 5 спорткомплексів;

оновлення спортивного комплексу «Здоров’я», реконструкцію якого розпочали в 2018 році.

Культура

Заплановано 169 проектів на суму 422 млн гривень. Найбільш знакові:

реконструкція палацу Потоцького в Тульчині;

введуть в експлуатацію приміщення в «Книжці» під Вінницький обласний театр ляльок «Золотий ключик» на 240 місць;

створення сучасного кіноконцертного залу на 800 місць у м. Вінниці. Виготовлено проектно-кошторисну документацію. Протягом 3 років буде проведена реконструкція.

Екологія

«Передбачено 10 потужних проектів відновлення і підтримки гідрологічного режиму і санітарного стану річок. Будуть масштабні роботи по річці Південний Буг в межах м. Вінниці і Стрижавки, що дасть можливість покращити якість питної води.

Розглядаємо 24 об’єкти створення і збереження природно-заповідного фонду. Будівництво та реконструкція 12 очисних каналізаційних споруд.

У планах 5 сміттєсортувальних комплексів, які дадуть можливість вирішити проблематику в частині поводження з твердими побутовими відходами», — каже Валерій Вікторович.

Енергетика

«У цьому році буде введено в експлуатацію перші 20 МВт біогазової установки МХП, в наступному році буде збудовано ще на 20 МВт. Запланована реалізація 4 етапу спільного з Швейцарською Конфедерацією спільного проекту енергоефективності мікрорайонів м. Вінниці.

У цілому ми розраховуємо на побудову ще 22 сонячних електростанцій сумарною потужністю до 100 МВт, також буде три біогазові установки сумарною потужністю до 5 МВт», — зазначив В. Коровій.

– Реалізація перерахованих заходів дасть можливість збільшити кількість виробництв з високою питомою вагою доданої вартості та створити протягом 3-х років 15 тисяч нових робочих місць. Ми розраховуємо на зростання середньомісячної заробітної плати в еквіваленті 500 доларів та зменшення «сірого» ринку зайнятості до 10%.

Розраховуємо провести поточний середній ремонт 2 тисяч кілометрів доріг. У нас державних доріг 9,5 тис. км.

Збільшення пасажиропотоку аеропорту Вінниця після реконструкції складе до 150 тисяч пасажирів на рік.

Розраховуємо на підвищення стандартів рівня життя населення. Це створення 100 опорних шкіл, 100% ліквідація черг до дитсадків. Зменшення смертності від серцево-судинних захворювань на 4%. На 5% зменшення смертності дітей 1-го року життя. На 30% зменшення онкологічних захворювань за рахунок діагностики», — резюмував голова облдержадміністрації.

Богдан Ковалій

Амбітні плани Вінниччини озвучив голова ВінОДА Валерій Коровій під час приїзду до нас Прем’єр-міністра Гройсмана і членів уряду (відео)