Останній рік працює майстром-універсалом в «Орхідеї». Ідея безкоштовно стригти людей з інвалідністю з’явилася неочікувано. Усе змінила одна зустріч. До неї прийшла жінка й розповіла про свою 45-річну доньку, в якої проблеми зі здоров’ям — розумові відхилення. Постійно її водили в одне місце, аби навести лад із волоссям, але там робили це як-небудь. Замість ножиць — звичайне лезо. Ставлення наче не до людей.

Почувши це, Інна запропонувала привести доньку до себе. Але жінка відповіла, що 65 гривень для них за стрижку — це дорого, адже родина живе дуже скромно. Та перукар відповіла, що зроблить все безкоштовно. Зрештою, жінка погодилася.

– Клієнтка сама із собою говорила, але це не заважало мені з нею спілкуватись і терпляче робити своє. Була щаслива, коли жінка після всього встала та посміхнулась. Ввечері про цей випадок я розповіла чоловіку Сергію. Сказала, що хочу робити добру справу, бо такого в Козятині ще нема. І так все почалось, — розповіла Інна П’ясецька. — Нещодавно до мене приводили дитинку, якій 5 років, а рівень розвитку на 6-7 місяців. Хлопчик не міг навіть голівку тримати. Раніше його стригли вдома, бо у перукарні боялись та відмовлялись. Тож мама малечу привела до мене, попередньо запитавши, чи зможу я працювати із такою особливою дитиною, бо вже й за гроші не хочуть. Я погодилась. І в результаті залишились задоволеними всі.

– Я ще хотіла стригти вихованців дитячих будинків, але важко отримати дозвіл, — додає майстриня. – Сподіваюсь, що якнайбільше колег дізнаються про таку справу і продовжать її у своїх населених пунктах.

Віталіна Трудько

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.