Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Володимир Воронов розповів, що проблема спільного утримання бібліотеки не втрачає своєї актуальності вже близько 10 років, а особливо загострилась у минулому році. У січні 2018 року районній та міській владі вдалось домовитись про співфінансування закладу у співвідношенні 50/50 (по 600 тис.грн).

– Однак міське керівництво не виконало своїх обіцянок, передавши трохи більше половини суми – 370 тис.грн. Решту коштів винайшли в районній скарбниці. Ще гірші справи у поточному році, адже жодної копійки з міського бюджету не надійшло і це попри те, що переважна більшість відвідувачів бібліотеки – 80-90% – жителі м.Козятина. Відтак неминуче постало питання виплати заробітної плати працівникам до кінця року і в подальшому, – сказав Володимир Воронов.

Думку міської влади уповноважили озвучити начальника відділу культури Світлану Рибінську. За її словами кошти резервного фонду міського бюджету вже давно розподілені, понадпланових надходжень на даний час також немає. Озвучено, що у міської влади є наміри утримувати бібліотеку та лише після створення Козятинської ОТГ, якщо вона увійде в її мережу.

Радник голови облдержадміністрації з питань культури Наталія Морозова зазначила, що наразі необхідно знайти вихід, щоб не звільняти працівників бібліотеки та виплатити їм заробітну плату. До кінця року бібліотека потребує 460 тис.грн.

На жаль, за підсумком наради вирішення проблеми фінансування бібліотеки не знайдено, тому досі необхідні ресурси для фінансування бібліотеки.

Готові почути інші точки зору.

Валентина Лісова