22 травня керівник господарства повідомив фахівців районної ветмедицини про загибель 11 свиней. Відібраний патологічний матеріал було направлено для проведення вірусологічного дослідження у випробувальний центр Вінницької регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, де підтвердили захворювання тварин на АЧС.

У п’ятницю  відбулося екстрене засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Козятинській РДА, було де обговорено першочергові заходи з ліквідації осередку захворювання та недопущення розповсюдження хвороби. Затверджено план з ліквідації АЧС, виконання яких розпочалося негайно. Серед версій – вірус на свиноферму могли привезти закупівельники.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби Вінницької області  Григорій Сидорук наголосив, що в приватному секторі Сошанська, навіть попри те, що ферма знаходиться близько біля села, свиней не вилучатимуть. Тому населенню хвилюватися і панікувати не слід, оскільки цим можуть скористатися нечесні на руку закупівельники, скупивши у них свиней за безцінь. Наразі в селі подворовий обхід здійснюють фахівці ветмедицини, проводячи клінічний огляд поголів’я.

Валентина Лісова