Збурила народ децентралізація, внаслідок котрої відбувається об’єднання територіальних громад. І якщо у багатьох селах процес здебільшого мирний, то у Рубані розгорілася справжня війна! Все тому, що частина селян хоче об’єднання з Немирівською ОТГ. Інші й сільський голова — з Ковалівською ОТГ.

«Ми голі й босі. А зараз, якщо об’єднаємося з Ковалівкою, стане ще гірше. Школу закриють, дітей переведуть до Ковалівки, землю продадуть – і села не буде! Ми все життя до Немирова ближче. Так і будемо жити далі», — аргументують селяни.

Ситуація знайома. Але якщо в інших селах намагаються вирішувати проблему шляхом переговорів, обіцянок та компромісів, у Рубані почалася відверта зневага іншої думки. А останньою краплею у переповненій чаші терпіння стала… втеча сільського голови зі зборів, де мали б обговорити і виробити якесь спільне рішення: до кого приєднуватися. Ось тоді розлючені селяни й звернулися до газети.

– У нас 13 депутатів. Шестеро — за Немирів, інші — за Ковалівку. Але у п’ятницю їх доводилося звозити до сільської ради на сесію. Прийшли до однієї депутатки, вийшов її чоловік і сказав людям, що не пустить. Іншого депутата знайшли у Немирові, сидів п’яний на зачиненому автовокзалі, боявся з’явитися до села… І коли сільський голова побачив, що вже є кворум, то сів на своє авто і поїхав на людей! — розповідала Віра Закревська. — Але люди не вступилися, перекривши дорогу. Бо дуже довго чекали тих зборів — з 15 до 21 години! Бабусі з паличками стояли і чекали його. Він розвернувся своїм автомобілем і втікав вже через стадіон, городами.

– Ми збираємося вже четвертий раз і ніяк не можемо змусити голову провести сесію. Те, що він називає громадськими слуханнями, — фальсифікація голосів. Нарешті сьогодні збори мають відбутися, — пояснює Людмила Швець. — Голова сільської ради Василь Головенько набрав багато землі для свого фермерського господарства, оформив її на маму. Не так давно мама померла, і він все переоформив на тата. Якщо приєднаємося до Ковалівки, то його землі ніхто чіпати не буде. Бо інакше як пояснити його небажання приєднуватися до Немирівської ОТГ? Ми вибирали свого, з села. Думали, що він працюватиме на благо. Спочатку ніби так і було. Але згодом виросла корона, і він почав зневажати людей.

Ось така емоційна розмова вийшла просто посеред сільського базару, котрий того дня розкинувся неподалік сільської ради. Поки спілкувалися, з’явився сільський голова. Люди накинулися на нього: «А як же сесія?»

– Позачергова сесія збирається через три дні. Отже, зберемося завтра, — спробував пояснити Василь Головенько.

Чому сільський голова тікав городами від своїх односельців?
Сільський голова доводив свою правоту

Селяни були незворушними, вимагали зібрання негайно, мовляв, досить годувати обіцянками. Василю Головеньку не залишалося нічого іншого, як повернутися до свого робочого кабінету і викликати поліцію… Поки наряд їхав з Немирова до Рубані, люди стіною стояли під надійно зачиненими дверима. А Василь Головенько пояснював, що, власне, відбувається.

– До нас спочатку звертався голова Кіровської ОТГ (нині Рачки). Але коли ми почали опитувати людей, то виявилося, що всі категорично проти такого об’єднання. Тому цю пропозицію ми відхилили. Потім прийшла пропозиція від Віктора Верховоди з Ковалівської ОТГ. Ми теж вирішили провести таке опитування. Депутати ходили з хати в хату і збирали підписи. У цьому опитуванні брав участь і Андрій Тодосієнко, учитель, котрий найбільше говорить про несправедливість. Тоді за Ковалівку була більшість. Та згодом думка людей змінилася. Ми скасували рішення про приєднання до Ковалівки. І з ініціативи кількох депутатів сільської ради прийшла пропозиція провести громадські слухання. Причому люди вимагали провести їх негайно. Всі ці, котрі зараз кричать — мої активні опоненти. Все відбувалося з криками, лайкою, образами… Домовилися, що зібрання буде 4 жовтня. На слухання зареєструвалося 111 чоловік. І з’явилися тільки 4 депутати. Розумієте, вже депутати бояться на такі зібрання приходити…. Вони шукали тих депутатів до 9 вечора. Я чекав, пішов до батька. Вони тим часом заблокували моє авто. Депутатів не було, робочий час закінчився. У понеділок я прийшов на роботу, видав розпорядження. А згідно з законом, позачергова сесія збирається через 3 робочих дні. Чому ці 111 чоловік не хочуть рахуватися з думкою інших, адже в селі 509 чоловік мають право голосу? Але вони взагалі нікого не хочуть чути, тільки кричать «Ганьба!» як не мені, то голові Ковалівської ОТГ, котрий і слова не зміг сказати. Я вважаю цілком виправдано, щоб опитати і інших, до якої вони громади хочуть приєднатися.

А далі — суцільний скандал. Василь Головенько під тиском провів позачергову сесію про приєднання Рубані до Немирівської ОТГ. Зрозуміло, таке рішення законної сили б не мало. Тому селяни зібралися наступного дня і вже у більш спокійній обстановці вирішили долю Рубані. Приєднали її до Немирівської ОТГ.