Родина Березовських з Вінниці повністю відмовилась від пластику.

І вже півроку не користується поліетиленовими пакетами, посудом і займається сортуванням сміття. Таке рішення прийняли тоді, коли побачили, скільки пакетів за тиждень використовують. Сам пластик, який іноді трапляється у побуті, члени сім’ї ретельно сортують. Бережному ставленню до навколишнього середовища навчають і своїх дітей.

– Хочу наголосити, що ми не боремось з пластиком як поняттям і не відмовляємось від побутової техніки. Основне завдання нашої родини — відмовитись від одноразового пластику, який нас оточує повсюди, але його ми викидаємо у смітник буквально через п’ять хвилин. Це пакетики, стаканчики, трубочки… Коли мене запитують, як купити ліки, крупу чи овочі, то відповідаю, що це дуже просто. Згадайте наших батьків й використовуйте бавовняні мішечки, які затягуються шнурками. Коли продукти можуть забруднити, є сіточки, які легко попрати, — каже Юлія Березовська. — Йдучи на прогулянку, беру авоську, зв’язану власноруч, й туди кладу бамбукову чашку, паперові пакетики та мої мішечки. Якщо ж плануємо пікнік, їжу складаємо у пластиковий багаторазовий контейнер. У нашій ванній нема баночок, все натуральне — шампунь, кондиціонер, маска для волосся. А ще ми вивчили процес миловаріння, готуємо його з вспіненої оливкової олії. Можливо, не дуже зручне у використанні, але то все звичка. Щітки зі швидкорослого дерева — бамбука, щетина з нейлону. Посуд миємо спеціальною пастою з гірчичного порошку, кокосового натертого мила та соди. В нашому будинку немає сміттєвого бака. Матеріали, які підлягають переробці, збираємо окремо, для органічних відходів зробили компостну яму.

Чому сім'я з Вінниці ходить на вулицю з авоськами та бамбуковими стаканами?

Подружжя додає: такий спосіб життя не дорожчий, якщо порівнювати з постійними покупками пластикових товарів та хімічних речовин. Для виготовлення ековиробів лише потрібно більше часу. Березовські радять й іншим спробувати собі життя під гаслом «Стоп одноразовому пластику».

Віталіна Трудько