Вінницький апеляційний суд залишив у силі ухвалу слідства про закриття кримінального провадження щодо резонансної ДТП у Турбові. Нагадуємо, що 10 січня 2016 року водій збив на смерть Валентину Куник.

– Вінницькі експерти так і не змогли чи не схотіли встановити реальну швидкість автомобіля. Мовляв, водій їхав повільно, а Валентина сама кинулась йому під колеса! Навіть не звернули увагу на те, що водій летів на великій швидкості, а далі взагалі втік з місця пригоди та повернувся туди згодом, не надав допомогу потерпілій. Взяли до уваги лише запис із відеореєстратора його автомобіля. Хоча цей відеореєстратор не сертифікований. Слідчий експеримент проводили в умовах, що не відповідали обставинам ДТП, — обурені захисник загиблої Валерій Палій та родич Василь Матвієнко. — Двічі слідчі поліції за згоди прокурора та слідчого судді Вінницького міського суду Ігоря Чернюка закривали кримінальне провадження. Навіть не повідомивши сина Валі… А один слідчий додумався вписати у матеріали справи «ожеледицю», якої тоді взагалі не було. Ясна річ, аби захистити водія. Тому ми заявили про відвід судді та притягнення до відповідальності слідчих й прокурора. Двічі оскаржували постанову про закриття кримінального провадження. Паралельно клопотали про проведення третьої, вже незалежної автотехнічної експертизи у Харкові. Навесні отримали її висновок — харківські експерти встановили, що у трагедії дійсно винен водій, який їхав із великою швидкістю. Втім, слідчий чомусь не приєднав ці матеріали до кримінального провадження, хоча мав почати слідство знову. Вже втретє — 31 травня — він знову закрив нашу справу. На жаль, колегія суддів Вінницького апеляційного суду під час засідання 12 серпня теж не стала на бік справедливості.

Ми чули, що родичами водія є колишній генерал-прокурор та високопосадовець обласної державної адміністрації. Тому усі заплющують очі на загибель людини, що водій раніше вже скоював не одну ДТП, мав лише за рік до смертельної аварії близько 10 протоколів за різноманітні порушення правил дорожнього руху…

Рідні й близькі загиблої готові й надалі відстоювати справедливість. В свою чергу, у прес-службі обласної поліції так прокоментували ситуацію:

– Слідчий експеримент після аварії проводився за участі прокурора, потерпілої сторони та активістів. Досліджували записи з відеореєстратора машини, що вчинила ДТП. За зібраними матеріалами експерт встановив, що водій не мав технічної можливості зупинити машину та уникнути наїзду на потерпілу, яка йшла по самому краю дороги. На підставі зібраних матеріалів та проведених експертиз було прийнято рішення про закриття кримінального провадження. Стосовно харківської експертизи, то її проводили лише за даними, наданими рідними та адвокатом потерпілої сторони. Тому ми чекаємо ухвали Апеляційного суду про поновлення або остаточне закриття слідства.