Мабуть, Теплицька районна рада єдина в країні, де відразу двоє голів називають себе легітимними. А почалось все два роки тому, коли тодішньому очільнику Василю Романюку за його відсутності депутати влаштували імпічмент.

Замість нього обрали Тетяну Сокотнюк: депутатку п’яти скликань, двох із них – Вінницької обласної ради. Весь цей час ображений Василь Романюк часу не гаяв і через суд таки довів, що «пішов» незаконно. Більш того, вимагає матеріальне відшкодування – 450 тисяч грн. Втім, звільняти свій кабінет нинішня головиха не спішить. Пояснює, що таке рішення має прийняти депутатський корпус. Щоправда, чомусь це питання так і не виносили на розгляд…

Тож поки пристрасті між двома сторонами вирують, у четвер відбулась позачергова сесія Теплицької районної ради. На неї з’явився 21 депутат із 34. У ході засідання обранці затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2018 рік та внесли зміни до нового, розглянули 9 питань, які стосувались соціально-економічного життя громади.

Втім, найбільш скандальним стало питання про дострокове припинення повноважень заступника голови райради Володимира Скалія.

Після кількахвилинного виступу В. Скалія колеги стали цікавитись в нього, чи справді поставив свій підпис на документі, згідно з яким Василя Романюка треба поновити і виплатити кошти за час вимушеного прогулу від березня 2017 року до червня 2018-го. Коли той підтвердив, депутати заявили, що це некоректно, адже у бюджеті і так бракує коштів і чому їх мають давати людині, яка не приходила на сесії довгий час. На це Володимир Скалій відповів, що керувався виключно ухвалою судді. Зрештою депутати підтримали звіт та перейшли до питання дострокового звільнення заступника. За це рішення проголосували 18 депутатів.

Під час сесії не обійшлось без словесних перепалок. Зокрема щодо своєї легітимності вкотре переконував Василь Романюк, на що присутні в залі обурювались і заявляли, що не хочуть його чути…

Чесно кажучи, все це нагадувало справжній цирк, та й не дивно, навіть голова ОДА Валерій Коровій нещодавно заявив, що тут не обійтись без допомоги психіатра. Втім, у першу чергу страждатимуть люди, які звернулись до нашої редакції.

– Поки чиновники чубляться, то ми хочемо у них запитати: чому у Теплицькому районі такий занепад? Чому закривають школи, лікарні. Коли вже знайдуться кошти на утримання цих всіх закладів, ремонт доріг? Чому немає роботи для молоді, а на на державних посадах працюють пенсіонери? Все, що відбувається в райраді, для них — це шоу для задоволення власних амбіцій і продовження брудних справ. Аби остаточно насититися власною безкарністю, усунули з посади заступника голови районної ради Володимира Скалія.

Бо не став маріонеткою у їх руках, а в питаннях, що стосуються поновленого на посаді В.Романюка, діяв в рамках чинного законодавства. Родзинкою цього феєрверку по-теплицьки є факт, що сесію, на якій нібито було висловлено недовіру В.Скалію, скликала та ж сама пані НІХТО, яка після цілої низки судових рішень, котрі визнали незаконність її перебування на посаді голови районної ради, все ще вважає себе головою. Питання — а чи є у Теплику райрада взагалі? В той час, як набагато слабші від нас колись райони зараз будують нові виробництва, розвивають промисловість і місцеву інфраструктуру. Чого домоглися в Теплику?

Віталіна Володимирова

Редакція готова вислухати й інші точки зору.