«Я хочу сказати, що доки в нашій країні йдуть бойові дії, існує велика потреба у застосуванні безпілотника – бойового “птаха”, який може зберегти життя нашим бійцям, а також полегшити виконання бойових завдань. Дрони – це один із проявів глобалізації війни. І за цими «пташками» велике майбутнє», – наголосив командир екіпажу безпілотних авіаційних комплексів військової частини 3018.

Метою зборів було удосконалення організації повітряної розвідки та взаємодії з іншими силовими структурами, скорочення часу на розвідку й успішного виконання бойових завдань у районі проведення ООС та в повсякденній службово-бойовій діяльності.

«Ці навчання – це чудова можливість для мене обмінятися досвідом, а також тими невдачами, які були під час різних завдань. Як кажуть, не потрібно набивати гулі особисто кожному, а ділитися цими промахами й тим самим допомагати один одному», – підкреслив командир екіпажу безпілотних авіаційних комплексів військової частини 3018.

Під час проведення навчань основна увага була зосереджена на практичній підготовці екіпажів безпілотних літальних апаратів до застосування їх як в день, так і в ночі.

«Одного разу ми робили обліт по вказаному району та помітили там ворожі позиції танків і новий опорний пункт. Наступного дня в нас було завдання провести повторну розвідку для більш детального вивчення, але на нас вже чекали, і дрон був підбитий. Добре, що акумулятора вистачило щоб дотягнути його, та за 200 метрів від нашого місця знаходження він впав, згодом безпілотник був відремонтований», – розповідає командир групи спеціального призначення по застосуванню безпілотних авіаційних комплексів військової частини 2250.

Навчальні збори дали можливість всім учасникам поділитись своїми знаннями, а також бойовим досвідом набутим в зоні проведення ООС. Адже найчастіше, дрони дають можливість отримувати інформацію, яка допомагає врятувати людські життя.

Старший лейтенант
Микола Коваль

Для чого Нацгвардії потрібні бойові дрони Для чого Нацгвардії потрібні бойові дрони