Нове приміщення для лялькового театру у лівому крилі “Книжки” вражає простором, добротністю і красою! Зараз тут на площі 1500 кв. м киплять ремонтні роботи. За всіма будівельними нормами триває облаштування сцени та глядацької зали для вистав і кінофільмів на 213 місць, встановлюється система пожежної безпеки, замінюється електрика тощо. Для юних глядачів будуть встановлені підвищені крісла, а у сквері біля театру облаштовано дитячий майданчик з кам’яними фігурами казкових героїв, які виготовлять скульптори у Буші.

Цей проект повністю фінансується із обласного бюджету, його вартість за кошторисом становить 26 млн. грн. Тендерна пропозиція, яка перемогла на PROZORRO – в межах 23,5 млн. грн.,- розповів Валерій Коровій, голова Вінницької ОДА, під час робочого візиту до майбутнього лялькового театру. – На зекономлені кошти ми облаштуємо територію, придбаємо техніку і меблі. І відкриємо оновлений театр ляльок до Дня міста у вересні цього року!

За рейтингом Міністерства культури України Вінницький академічний обласний театр ляльок – один з найкращих вітчизняних театральних колективів, засновник і організатор Міжнародного фестивалю театрів ляльок « Подільська лялька». Директор театру Михайло Байдюк зауважив, що вінницькі лялькарі чекали такого розкішного приміщення протягом 82 років, з дня заснування театру у 1937-му. А головний режисер Олександр Свіньїн додав, що до Дня міста театральний колектив підготує цікавий концерт, де виступатимуть і ляльки, і артисти.

Бо на даний час ляльковий театр в місті Вінниці працює у пристосованому приміщенні по вулиці Льва Толстого на 100 глядацьких місць площею 475 кв.м. разом із майстернями. А нове приміщення має площу 1510 кв. м. і знаходиться в адміністративній будівлі «Книжки», маючи окремий вхід і прилеглу територію. Голова облдержадміністрації ознайомився із проектом та поспілкувався з представниками служб, причетних до будівництва.

Очільник області також зазначив, що даний проект повністю фінансується з обласного бюджету: « Хочу звернути увагу, що зараз для нас важливо профінансувати два проекти за рахунок коштів обласного бюджету. Ми акумулювали фінансовий ресурс і визначились з пріоритетами, щоб не чекати рішення Державного фонду регіонального розвитку і почати з зими. Це два об’єкти : ляльковий театр і відділення екстреної медичної допомоги Вінницької обласної дитячої лікарні. Наше завдання полягає в тому, щоб ввести їх в експлуатацію в найкоротший термін», – підкреслив голова ОДА .

«Ми усім колективом мріяли про таке приміщення 82 роки, тож зараз безмежно радіємо перспективі вже всередині вересня, орієнтовно до Дня міста Вінниці, переїхати до нового театру, де буде зручно і акторам і глядачам»,- зауважує директор театру – заслужений працівник культури України Михайло Байдюк. Його радість поділяє і головний режисер театру – заслужений діяч мистецтв України Олександр Свіньїн.

Варто зазначити, що Вінницький академічний обласний театр ляльок, який був створений у 1937 році, за 82 роки творчого життя здійснив понад 350 постановок.

За видатні досягнення, пов’язані з розвитком вітчизняної культури, творчому колективу театру в 2007 році надано статус академічного.

За рейтингом Міністерства культури України Вінницький академічний обласний театр ляльок – один з найкращих вітчизняних театральних колективів.

Цьогоріч заплановані гастрольні заходи в Німеччині…