Минулого вівторка релігійна громада Православної церкви України прийшла до храму Архістратига Михаїла вже з офіційними документами про реєстрацію. Але ключів від храму так і не отримали. Але проігнорувавши усі попередні домовленості, священик російської церкви о. Микола Стріляєв категорично відмовився віддавати їх. Так само, як і переходити до Православної церкви України, хоча мешканці Михайловець просили його про це не один раз, претензій до нього не мали і дуже поважали як батька семи дітей. Не дозволив провести інвентаризацію навмисно викликав поліцію, сказавши, що люди хочуть забрати церкву силою, мовляв ікони навіть зібралися виносити. Люди обурилися.

Вчергове отримавши відмову віддати ключі від храму, віряни ПЦУ озброїлися болгаркою і таки відкрили двері храму, котрий два місяці, поки оформлювалися документи на нову релігійну громаду стояв зачинений. Службу довелося відправляти просто на подвір’ї. Про непросту ситуацію у Михайлівцях наша газета вже розповідала. Розповідала і про те, як після гострих релігійних суперечок священику ПЦУ о.Сергію Орловському побили автомобіль.

Минув час, котрий мав би розставити крапки над “і”, остудити гарячі голови і дати можливість спокійно дійти спільної згоди, адже у селі 354 прихильники ПЦУ та 145 — російської церкви. Та домовитися про почергову службу не вдалося.

Примирити обидві сторони конфлікту намагалася і голова села Раїса Яцюк, зібравши у клубі обидві релігійні громади. Але діалогу не вийшло, михайлівчани знову пересварилися між собою, а о. Микола вже вкотре пригрозив селянам судами. Поліція ж, не втручаючись у події, розпочала кримінальне провадження за фактом вчинення злочину. А сайти російської церкви повідомляють про силове захоплення храму…

Та все ж віряни ПЦУ у Михайлівцях сподіваються на краще і готуються до великого релігійного свята у власному храмі.

-Наш храм має справді чудодійну силу — розповідає голова релігійної громади ПЦУ Василь Безпрозванний — тепер сюди приходять ті люди котрі вже давно забули дорогу до церкви, діток приводять. Аж душа радіє! А для прихильників російської церкви є храм у сусідньому селі.