Вінницький міський суд оштрафував генерала міліції у відставці Олександра Ляшка та позбавив його на рік водійських прав.

Як вже повідомляло наше видання, 10 листопада минулого року генерал гасав п’яним на позашляховику «Ауді Q7» вулицями Вінниці. Розбив поліцейський «Пріус», яким «копи» намагались зупинити утікача. Коли його врешті вдалось затримати після тривалої гонитви, то вдарив головою в обличчя патрульного інспектора.

– Суддя Андрій Михайленко визнав винним генерала у вчиненні правопорушень, що передбачені ст. 122-2 (невиконання водієм вимог про зупинку), 122-4 (залишення місця дорожньо-транспортної пригоди), 124 (порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів), ч. 1 ст. 130 (керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння) Кодексу України про адміністративні правопорушення, — повідомляє прес-служба Вінницького міського суду. — За словами свідків, яких допитали під час засідання, чоловік у заміському ресторані святкував своє професійне свято. Після випивки й сів за кермо…

Вивчивши матеріали адміністративного правопорушення та допитавши свідків, суд присудив 56-річному чоловіку штраф у розмірі 10 200 гривень на користь держави з позбавленням права керувати усіма видами транспортних засобів на один рік.

Вінницькі патрульні — учасники інциденту – свідчили під час засідання. Відомо, що пошкоджений патрульний автомобіль досі на ремонті.

– Компенсації за завдані нам збитки поки що немає, через те, що рішення суду ще не набуло законної сили. Ми ще не отримували й постанови суду, — пояснили у прес-службі «копів».

Втім, громадські активісти вважають це покарання досить м’яким, враховуючи усі обставини «НП». Водночас розслідування резонансної справи досі триває.

– Слідчим відділом поліції міста Вінниці за фактом нанесення тілесних ушкоджень поліцейському під час виконання службових обов’язків відкрито кримінальне провадження. Воно ще розслідується, — повідомила начальник прес-служби обласної поліції Анна Олійник.