Довгоочікуваних +17% до пенсії, тобто, оголошену урядом березневу індексацію, дехто з пенсіонерів не отримав. Скількох вінничан стосується цей перерахунок, а для кого підвищення не відбулися? На це запитання відповідає Тамара Байша, начальник відділу з питань призначення та перерахунку пенсій управління ПФУ в м. Вінниці.

– Індексація проводиться згідно із постановою Кабміну №124 від 20.02.19. Документ відкритий, кожен може ознайомитись з ним у Інтернеті. Крім того, фахівці управління постійно дають роз’яснення, відповідають на запитання, що турбують людей, у газетах, по радіо і телебаченні.

Є основні моменти. По-перше, перерахунок здійснюється для тих, хто отримує пенсію згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням коефіцієнта 1,17 для показника середньої зарплати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії. По-друге, коли розмір підвищення не досягає 100 грн., встановлюється доплата до цієї суми. По-третє, проводиться одноразова доплата у сумі 2410 грн. рівними сумами по 1205 грн. у березні і квітні 2019-го тим, хто має повний трудовий стаж і пенсію, не більшу 40% від мінімальної зарплати на 1.01.19, тобто, не більшу за 1669,2 грн., — пояснила Тамара Андріївна Байша. — На обліку в управлінні ПФУ у місті Вінниці перебуває понад 90 тис. пенсіонерів, з них більше 83 тис., або 92%, проведено перерахунок з 1 березня 2019-го. Понад 35% пенсіонерів отримають підвищення від 200 до 500 грн.

– То кому конкретно не індексують пенсії?

– Не підлягають перерахунку пенсії у зв’язку з індексацією тим особам, яким призначена пенсія за спеціальними законами. Перерахунок пенсії тим, кому пенсію/щомісячне довічне грошове утримання призначено відповідно до Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну службу», «Про Національний банк України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», «Про судову експертизу», «Про наукову та науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Положення про помічника-консультанта народного депутата України — не проводиться.

– А якщо людина нагороджена орденом чи має звання, наприклад, Героя Соціалістичної Праці?

– Якщо пенсіонер отримує пенсію за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», має повний стаж і надбавку за особливі заслуги (за звання, за державну нагороду та ін.), то індексація буде проведена.

«Гаряча телефонна лінія» управління ПФУ у м. Вінниці — 50-88-81, 50-88-82, 50-88-83. Телефон управління ПФУ у Вінницькій області — 66-09-94.

Хто не отримає індексацію пенсій? Хто не отримає індексацію пенсій?