Консультативна сесія з питань створення і функціонування комунального закладу з надання послуг первинної медичної допомоги відбулась днями в Іванівській ОТГ Калинівського району.

– Організація надання якісних медичних послуг є одним з головних пріоритетів діяльності сільської ради, – каже голова ОТГ Михайло Кулик. – На порядку денному громади стоїть питання створення власного підприємства з надання первинної медичної допомоги. Іванівська громада має два ФАПи та дві амбулаторії, одна з яких є повноцінним медичним закладом і функціонує у с. Іванів, друга – будується за кошт громади у с. Гущинці, населеному пункті, що входить до складу ОТГ. Там буде обслуговувати понад 2600 пацієнтів. Приміщення колишнього магазину райспоживспілки повністю реконструюється з дотриманням сучасних стандартів та типового проєкту. До ремонтних робіт долучаються не тільки будівельники, а й жителі громади та медичний персонал. Кожен вносить свою частку в створення закладу охорони здоров’я.

Як пояснив, радник з муніципальних послуг Вінницького ЦРМС – Віталій Швець, для Іванівської громади сьогодні важливо забезпечити фінансування новоствореного ЦПМСД до початку співпраці із Національною службою охорони здоров’я. Цей період складає кілька місяців і громада повинна профінансувати зарплати лікарів, медичного та технічого персоналу, а також надати матеріальне забезпечення новоствореного закладу. Після завершення усіх організаційних етапів, генерування декларацій, підписаних із сімейними лікарями, громада зможе розпочати співпрацю із НСОЗ. Як виявилось у ході консультативної сесії, Іванівська ОТГ вже заклала до бюджету кошти на потреби ЦПМСД в сумі 300 тис грн і впевнено рухається у напрямку створення повноцінної сфери медицини первинного рівня на території громади.

Валентина Лісова