За їхніми словами, жінка розводить собак на продаж, а тих, які за певних причин не дожили, не хоронить, а викидає на смітник просто неба. Шокуючі світлини, на яких мертві тварини знаходяться разом із живими, вже показали поліції та зоозахисникам. Чи покарають подружжя, яке влаштувало у себе на подвір’ї концтабір для чотирилапих, ми намагались з’ясувати.

– Наш будинок знаходиться за 30 метрів від паркану Ігоря та Олени. Особисто ми не контактуємо, знаємо, що люди конфліктні. У місті мають кілька ветеринарних клінік та аптек. Оскільки вдома територія велика, вирощують птицю та займаються розведенням котів і собак. Їх дуже багато, живуть вони в вольєрах. Щоправда, запах та гавкіт вже давно не дає нам спокійно спати. Особливо у теплу пору року, коли відчиняємо вікна. Дихати нема чим! — скаржиться сусід подружжя Юрій Зотов. — Кілька днів тому ми прибирали із дружиною траву біля себе і помітили у вольєрі мертву вівчарку та останки іншого песика. І що цікаво, поряд із ними бігали хаскі. Це нас вкрай обурило, й ми все сфотографували та показали іншим мешканцям вулиці. Викликали зооволонтерів та поліцію, але подружжя ветеринарів нікого не пустило. Наразі нас, у першу чергу, турбує чи законно цей собачий розплідник весь цей час працював і отруював нам життя? Бо якщо документів не виявиться, будемо вимагати ізолювати нас від такого жаху.

У свою чергу, власник тварин Ігор Маковій звинувачення відкидає.

– Я їздив на Проводи. Коли повернувся, провів відповідну експертизу як ветеринар та похоронив тварин. У мене таке враження, що їх навмисно могли отруїти і влаштувати такий скандал. Тут проблема в самих людях. Їм не подобається, що дзявкають мої песики, хоча більше їх чути з інших домоволодінь. Мої тварини вгодовані, у належному стані. Краще поїдьте у притулок, на який місто виділяє кошти, і гляньте, які там нещасні собаки.

Вінницька поліція оперативно відреагувала на звернення громадян.

– Повідомили, що у неналежних умовах утримуються собаки. Оперативно-слідча група з’ясувала, що дійсно там перебуває велика кількість тварин. Але господарі не пустили їх на подвір’я для проведення огляду та щоб достеменно пересвідчитись, у яких умовах їх утримують. Тому правоохоронці це зробили з боку сусідів. Власники тварин пояснили, що вони дипломовані кінологи і займаються професійно розведенням собак, добре їх годують. Однак були виявлені рештки мертвих тварин, — констатували у прес-службі обласної поліції. — На підставі звернення громадян та фактів, які були виявлені, внесені відомості до ЄРДР за фактом жорстокого поводження з тваринами. Карається арештом від 6 місяців або обмеженням волі до трьох років. У рамках відкритого провадження будемо дізнаватись, чи справді у господарів є дозволи на розведення, як вони утримували собак. Коли буде ухвала суду, проведемо огляд домоволодіння.

Тим часом зоозахисники вимагають конфіскації тварин.

– Поки розслідування триватиме, хазяї можуть усипити та вивезти їх. Бо хіба можна довести до того, щоб живі лежали із мертвими? Такі люди, тим паче ветеринари, не мають права утримувати собак. Яку вони тоді допомогу можуть надати іншим? Ми вже із слідчими працюємо, і директор муніципального притулку Іван Левінський погодився забрати їх.

Віталіна Володимирова