Нещодавно у Вінниці пишно святкували 155-річний ювілей Михайла Коцюбинського.

Традиційно у цей день неподалік від будинку, де жив Сонцепоклонник, урочисто нагородили цьогорічних лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. За час свого існування, з 1992 року, ця премія вже стала всеукраїнською і набула престижу серед вітчизняних літераторів. Її лауреатами став 41 літератор.

На площі біля пам’ятника письменнику на літературно-мистецький вечір «Михайло Коцюбинський  – гордість літературного Поділля» зібрались місцеві літератори, представники творчих спілок, влади, школярі і студенти з навчальних закладів Вінниці. Премії отримали вінницькі письменниці Ірина Зелененька, Олена Вітенко та Вікторія Гранецька.

Літературну премію отримали три вінничанки

Цьогоріч на розгляд поважного журі надійшло майже 50 книг від 43 авторів. Довелося дуже уважно й прискіпливо вивчати доробок кожного з учасників конкурсу. За результатами підсумкового туру голосування, в номінації «Художня література» перемогу здобула Вікторія Гранецька зі збіркою оповідань «Reality Show/Magic Show», у номінації «Науково-популярна література» перемогла Ірина Зелененька з посібником-хрестоматією із вивчення сучасної поезії Поділля «Подільські божищі», а в номінації «Дитяча література» – Олена Вітенко з трьома збірками віршованих творів для дітей: «Роздолля», «Оберу професію» і «Намалюю Україну».

Цього року грошовий еквівалент премії збільшено до 20 тисяч гривень.

Соломія КАЛЮЖКО